W drugim niedzielnym meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy GKS Bełchatów zremisował przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 1:1. Goście zdobyli wyrównującą bramkę dosłownie w ostatnich sekundach gry.

Tempo spotkania od samego początku nie było najwyższe. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Obie drużyny próbowały raczej strzałów z dystansu, które jednak nie przynosiły zamierzonego rezultatu.
Wreszcie w 37. minucie padła pierwsza bramka. Gospodarze wywalczyli rzut rożny, a po dośrodkowaniu z narożnika boiska w polu karnym najlepiej odnalazł się Bartosz Ślusarski, który uwolnił się od obrońców i głową wpakował piłkę do siatki. Do przerwy GKS prowadził z Lechią 1:0.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia próbowali rozpocząć gdańszczanie. Podopieczni Joaquima Machado przejęli inicjatywę, ale na niewiele się to zdawało, bowiem gospodarze skutecznie utrudniali im przeprowadzanie ataków. Wraz z upływem czasu akcje lechistów stawały się coraz groźniejsze. Szczególnie aktywni w ataku byli Antonio Colak i wprowadzony w przerwie Piotr Wiśniewski.
Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się zwycięstwem gospodarzy, w doliczonym czasie gry bramkę na wagę remisu zdobył inny rezerwowy – Piotr Grzelczak. GKS – Lechia 1:1.

GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Gol 1:0 – 37′ – Bartosz Ślusarski
Gol 1:1 – 90+2′ – Piotr Grzelczak