Piast Gliwice

W meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze uległ na własnym stadionie Piastowi Gliwice 1:2.

Przed meczem to Górnik uchodził za faworyta. Jak powszechnie jednak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami i spotkanie znakomicie rozpoczęli przyjezdni. Już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą Gerarda Badii.
Górnikowi udało się wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Danch.
Decydujące słowo należało jednak do gliwiczan. W 84. minucie piłkę do siatki skierował rezerwowy Bartosz Szeliga i zapewnił Piastowi 3 punkty.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Gol 0:1 – 2′ – Gerard Badia
Gol 1:1 – 27′ – Adam Danch
Gol 1:2 – 84′ – Bartosz Szeliga