W ostatnim meczu 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków zaledwie zremisowała po świetnym spotkaniu z Piastem Gliwice. Bramki zdobyli Jan Polak z najbliższej odległości oraz Maciej Jankowski strzałem głową.

Podopieczni Franciszka Smudy mimo ogromnej przewagi zremisowali przed własną publicznością ze słabo spisującym się Piastem. To pierwsze punkty podopiecznych Angela Pereza Garcii w tym sezonie.

Gospodarze do przerwy wygrywali w strzałach 12 do 1 (w celnych 6-0). “Biała Gwiazda” nie potrafiła zamienić swojej ogromnej przewagi na bramkę i po pierwszych 45. minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Po wznowieniu gry Piast Gliwice zdołał zaskoczyć gospodarzy i po pierwszym celnym strzale na bramkę Wisły objął prowadzenie. “Biała Gwiazda” zdołała wyrównać w 77. minucie za sprawą Macieja Jankowskiego, który po precyzyjnym dośrodkowaniu Garguły strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Kolejne minuty to miażdżąca przewaga podopiecznych Franciszka Smudy, którzy nie potrafili zdobyć zwycięskiej bramki.