T-ME: Lech znów zawiódł

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 16.kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań udowodnili, że zmiana trenera im nie pomogła i nadal są kryzysie.  Piast Gliwice wygrał na własnym stadionie z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Wilczek, Szeliga i Podgórski, a dla wicemistrzów Polski Pawłowski oraz Kamiński.

Już w 3. minucie na prowadzenie po strzale Szymona Pawłowskiego wyszli goście. Dwie minuty po zmianie stron wyrównał Kamil Wilczek, który jest w życiowej formie. Chwilę później Bartosz Szeliga podwyżyszł na 2:1. Gdy 68. minucie wyrównał Marcin Kamiński wydawało się, że trzecia bramka jest kwestią czasu i była…ale dla gości. W 87. minucie spotkania po pięknym krzyżowym podaniu Estończyka Konstantina Vassiljeva bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Tomasz Podgórski, który pojawił się na boisku dziesięć minut wcześniej.

W doliczonym czasie gry piłka dwa razy lądowała w bramce Lecha, ale dwukrotnie sędzia gola nie uznał z powodu spalonego.