T-ME: Korona wygrywa z Wisłą!

W niezwykle trzymającym napięciu meczu Korona Kielce na własnym stadionie okazała się być lepsza od Wisły Kraków, pokonując “Białą Gwiazdę” 3:2. Kluczowa okazała się końcówka meczu, gdy w 73′ minucie czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Burliga, a dwanaście minut później decydującą bramkę strzelił Olivier Kapo. Są to ważne trzy punkty dla Korony, bowiem dotąd drużyna Ryszarda Tarasiewicza była tuż nad strefą spadkową, na czternastym miejscu.

Korona Kielce – Wisła Kraków 3:2 (1:0)
1:0 – Kyryło Petrow 33′
1:1 – Łukasz Burliga 55′
2:1 – Nabil Aankour 61′
2:2 – Radek Dejmek (sam.) 78′
3:2 – Olivier Kapo 85′

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Paweł Sobolewski (84′ Siergiej Pilipczuk), Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow, Nabil Aankour – Olivier Kapo – Przemysław Trytko (46′ Michał Janota).

Wisła Kraków: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Dariusz Dudka, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlok – Donald Guerrier (64′ Emmanuel Sarki), Alan Uryga, Richard Guzmics, Semir Stilić, Rafał Boguski (74′ Paweł Brożek) – Mariusz Stępiński (68′ Łukasz Garguła).

Żółte kartki: Kyryło Petrow (Korona) oraz Maciej Sadlok, Donald Guerrier, Łukasz Garguła (Wisła).

Czerwona kartka: Łukasz Burliga  (Wisła).