Szachtar napsuł krwi Realowi, ale przegrał

W meczu 4. kolejki Champions League Real Madryt nie bez problemów pokonał ukraiński Szachtar Donieck 4:0. Bohaterem spotkania jest Cristiano Ronaldo, który miał udział przy wszystkich bramkach “Królewskich”.

Po blamażu na własnym stadionie podopieczni Beniteza byli zobligowani do mocnej reakcji na Ukrainie, choć w poprzedniej kolejce wywalczyli awans do następnej fazy rozgrywek i teraz walczyli co najwyżej o 1. miejsce w tabeli.

Pierwszego gola zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymał podanie od Bale’a i głową skierował piłkę do pustej bramki gospodarzy. Goście szli za ciosem, ale do końca pierwszej połowy nie zdołali strzelić kolejnej bramki.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla przyjezdnych. W 50. minucie Ronaldo wszedł w pole karne gospodarzy i dograł piłkę do Modricia, który mocnym strzałem wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.

2 minuty później było już 3-0 dla ekipy Beniteza. Carvajal po podaniu od Ronaldo idealnie przymierzył i technicznym strzałem pokonał Pyatova.

Czwartego gola dorzucił nie kto inny jak Ronaldo. Najlepszy strzelec Realu pokonał na raty Pyatova po podaniu od Garetha Bale’a.

jesli ktoś myślał, że to koniec emocji to się bardzo zdziwił. na nieco kwadrans przed końcem spotkania Alex Teixeira został sfaulowany w polu karnym Realu i Szachtar otrzymał od sędziego rzut karny. Poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę nie dając żadnych szans Casilli na skuteczną interwencję.

W 83. minucie Dentinho zmniejszył straty porażki do dwóch bramek pakując piłkę do siatki rywala z kilku metrów. Chwilę później Alex Teixeira ponownie ukłuł “Los Blancos” ustalając wynik spotkania na 3:4 dla Realu Madryt.

Taki wynik oznacza, że Real nadal prowadzi w  grupie A z 13 punktami na koncie, zaś Szachtar zajmuje 3. pozycję i nadal nie jest pewny awansu do Ligi Europejskiej.

Szachtar Donieck 3-4 Real Madryt, 25.11.2015 4., Arena Lviv, Lwów.

0:1, Ronaldo (18′)

0:2, Modrić (50′)

0:3, Carvajal (52′)

0:4, Ronaldo (70′)

1:4, Teixeira (78′)

2:4, Dentinho (83′)

3:4, Teixeira (89′)