Siedem goli w Madrycie! Awans Realu

W rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt uległ na własnym stadionie Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4. Schalke zrewanżowało się za porażkę w pierwszym meczu, ale taki wynik pozwolił awansować do ćwierćfinału piłkarzom z Madrytu.

Mecz stał na niezwykle wyrównanym poziomie. Strzelanie w Madrycie rozpoczął Christian Fuchs, który w 20. minucie pokonał Casillasa. Dziewięć minut później do wyrównania doprowadził Cristiano Ronaldo. Schalke grało otwarty futbol, a Real nie przypominał zespołu z pierwszego spotkania, czego efektem był gol dający po raz kolejny prowadzenie przyjezdnym, strzelony w 40. minucie gry przez Klaasa-Jana Huntelaara. Gdy wydawało się, że Schalke zejdzie na przerwę prowadząc, po raz kolejny swój kunszt pokazał Ronaldo i w 45. minucie dał remis „Królewskim”.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 53. minucie Karim Benzema wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 3:2! Pięć minut później w drużynie Realu na boisku zameldował się po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Luka Modrić. Schalke nie zamierzało przyglądać się jak Real prowadzi i już w 57. minucie wyrównało. Autorem gola był Leroy Sané. Do końca meczu obydwie drużyny jak wytrawni bokserzy, schowani za podwójną gardą, czekali na zadanie ostatecznego ciosu. Nokaut nadszedł w 84. minucie spotkania. Swojego drugiego gola zdobył Huntelaar i dał wygraną swojej drużynie. Gwizdy pożegnały piłkarzy Realu na Santiago Bernabeu.

Schalke mimo zwycięstwa żegna się z Ligą Mistrzów, a w ćwierćfinale zagra Real Madryt. Ewidentnie widać, że kryzys gnębi drużynę ze stolicy Hiszpanii i nie będzie im łatwo w walce o obronę tytułu mistrzowskiego Ligi Mistrzów.

10.03.2015, godz.20.45, Liga Mistrzów, 1/8 finału, mecz rewanżowy: Real Madryt – Schalke 04 Gelsenkirchen 3:4(2:2)

Gol 3:4 – 84′ Huntelaar

Real Madryt: CasillasArbeloa(83′ Nacho), Pepe, Varane, zolta-kartka-yellow-card Coentrao(58′ Marcelo) – Khedira(58′ Modrić), Kroos, Isco – Bale, Gol Benzema, zolta-kartka-yellow-card Gol Gol Ronaldo

Schalke: Wellenreuther – Howedes, Matip, Nastasic, Gol Fuchs – Meyer, zolta-kartka-yellow-card Neustädter, Höger(57′ Goretzka), Barnetta(81′ Uchida) – Choupo-Moting(29′ Gol Sané)Gol Gol Huntelaar