Show Suareza, nietrafiony karny Messiego, kontuzja Piszczka czyli wtorek z Ligą Mistrzów!

W dzisiejszych spotkaniach 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City uległ Barcelonie 1:2, a Juventus Turyn pokonał Borussię Dortmund 2:1. Bohaterem pierwszego meczu został Luis Suarez. Urugwajczyk strzelił obydwa gole dla “Dumy Katalonii”. Antybohaterem meczu Gael Clichy, który opuścił plac gry z czerwoną kartką. Nie do końca szczęśliwy był tez Leo Messi, który nie wykorzystał rzutu karnego w końcówce spotkania. W Turynie piłkarze dali pokaz gry jedynie w pierwszej połowie. Pechowo zakończył się ten mecz dla Łukasza Piszczka, który opuścił plac gry z kontuzją.

Więcej szczegółów dzisiejszych spotkań w naszej MULTIRELACJI LIVE, którą prowadziliśmy TUTAJ.

Piłkarze Manchesteru City zagrali fatalnie w pierwszej części meczu. Barcelona bardzo szybko narzuciła swoje warunki gry, a zawodnicy z Etihad Stadium popełniali masę błędów, zwłaszcza w defensywie. W 16. minucie źle wybił piłkę Kompany, dopadł do niej Luis Suarez i strzelił nie do obrony. Katalończycy nie zamierzali poprzestać na jednym trafieniu i atakowali nadal bramkę Harta. W 30. minucie gry akcję lewą stroną przeprowadził Jordi Alba, zagrał wzdłuż bramki, obrońców City wyprzedził Suarez i strzelił drugiego gola.

W szatni Manchesteru musiały w przerwie paść mocne słowa, gdyż gospodarze od początku drugiej połowy rzucili się na rywala. Próbowali Edin Dżeko i Samir Nasri, ale gole nie padły. W 69. minucie piłkę sprytnie piętą zagrał David Silva, doszedł do niej Sergio Aguero i zdobył bramkę. Marzenia Manchesteru o korzystnym wyniku upadły w 73. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Gael Clichy. Barcelona do końca meczu utrzymywała się przy piłce i kontrolowała wydarzenia boiskowe. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym przez Zabaletę był Leo Messi. Sędzia wskazał na “wapno”. Do piłki podszedł Messi, ale jego strzał fantastycznie obronił Hart. Trzeci gol dla Barcelony mógł niemal przesądzić o tym dwumeczu, a tak będziemy świadkami emocjonującego rewanżu.

24.02.2015, godz.20.45 Liga Mistrzów, 1/8 finału: Manchester City – FC Barcelona 1:2(0:2)

Gol 0:1 – 16′ Suarez

Gol 0:2 – 30′ Suarez

Gol 1:2 – 69′ Aguero

Manchester: Hart – Zabaleta, Kompany (C), Demichelis, zolta-kartka-yellow-cardzolta-kartka-yellow-card  czerwona-kartka-red-cardClichy – Nasri(61′ Fernandinho),zolta-kartka-yellow-card Fernando, Milner, Silva(77′ Sagna) – Džeko(68′ Bony), Gol Agüero.
Rezerwowi: Caballero – Sagna, Mangala, Fernandinho, Lampard, Navas, Bony.

Barcelona: ter Stegen – zolta-kartka-yellow-card Dani Alves(75′ zolta-kartka-yellow-card Adriano), Mascherano, Piqué, Alba – Busquets, zolta-kartka-yellow-card Rakitić(71′ Mathieu), Iniesta – Messi, Gol Gol L. Suárez, Neymar(80′ Pedro).
Rezerwowi: Bravo – Adriano, Mathieu, Xavi, Rafinha, Roberto, Pedro.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Juventus Turyn podejmował Borussię Dortmund. Znakomita w wykonaniu obydwu drużyn pierwsza połowa rozpoczęła się od trafienia w 13. minucie Carlosa Teveza. Borussia bardzo szybko odpowiedziała. W 18. minucie poślizgnął się Chiellini, piłkę przejął Reus i w sytuacji sam na sam pokonał Buffona. W dalszej części meczu gra lepiej układała się przyjezdnym. W 30. minucie gry Paul Pogba brutalnie potraktował Łukasza Piszczka, który musiał opuścić boisko. Polak nabawił się urazu stawu skokowego, a Francuz nie dostał nawet żółtej kartki. Sześć minut później także z urazem plac gry opuścił Andrea Pirlo. Mimo przewagi Borussii, to piłkarze “Starej Damy” wyszli na prowadzenie. Tuż przed przerwą gola po podaniu Pogby zdobył Alvaro Morata! Był to znakomity mecz w wykonaniu młodego Hiszpana.

Druga połowa tego meczu była zdecydowanie słabsza od pierwszej. Dominowała walka, szarpana gra i faule. Sędzia tego meczu pozostawał niewzruszony w kilku sytuacjach, w których ewidentnie należały się kartki piłkarzom z Turynu. Ku uciesze miejscowych fanów, Juventusowi udało się utrzymać korzystny rezultat do końca. Warte odnotowania jest pojawienie się w 76. minucie gry na boisku Jakuba Błaszczykowskiego. Polak przeprowadził zaraz po wejściu niezłą akcję, ale Hummels po jego dośrodkowaniu uderzał niecelnie.

24.02.2015, godz.20.45 Liga Mistrzów, 1/8 finału: Juventus Turyn – Borussia Dortmund 2:1(2:1)

Gol 1:0 – 13′ Tevez

Gol 1:1 – 18′ Reus

Gol 2:1 – 43′ Morata

Juventus: Buffon (C) – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Marchisio, Pirlo(36′ zolta-kartka-yellow-card Pereyra), Pogba –                    Gol Morata, zolta-kartka-yellow-card Vidal(87′ Padoin), Gol Tévez(89′ Coman)
Rezerwowi: Storari – Ogbonna, Coman, Padoin, Cáceres, Pereyra, Llorente.

Borussia: Weidenfeller – Piszczek(32′ Ginter), Papastathópoulos(46′ Kirch), Hummels (C), Schmelzer – Aubameyang, Gündoğan, Mchitarjan, Şahin, Gol Reus – Immobile(76′ Błaszczykowski)
Rezerwowi: Langerak – Kirch, Kehl, Ginter, Kagawa, Błaszczykowski, Ramos.