Serie A: Pierwsza wygrana w sezonie po asystach Polaka!

gazzettaworld.gazzetta.it

W spotkaniu 23. kolejki Serie A pierwsze ligowe zwycięstwo odniosła Hellas Verona pokonując na własnym boisku Atalantę Bergamo 2:1 po dwóch asystach Pawła Wszołka.

Hellas Verona do tej pory przegrała 11 spotkań i tyle samo zremisowała, co świadczyło o niechlubnej serii 22 spotkań w tym sezonie bez zwycięstwa. Kolejną okazją do zmiany tego niechlubnego rezultatu było domowe spotkanie z Atalantą Bergamo. Kibice zgromadzeni na Stadio Marc’Antonio Bentegodi jednak znów musieli przeżyć rozczarowanie gdy w 30 minucie za sprawą Contiego goście objęli prowadzenie. Jednak na trzy minuty przed przerwą do wyrównania doprowadził Siligardi, któremu dogrywał Paweł Wszołek. Na drugą połowę obie drużyny wyszły z nastawieniem, że mogą to spotkanie wygrać. W 55 minucie zadanie to utrudniła sobie Atalanta za sprawą Drame, który za faul taktyczny otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Verona wykorzystała przewagę liczebną na boisku. Kluczowa akcja rozegrała się w 83 minucie. Wszołek otrzymał piłkę na prawej stronie boiska, minął rywala i zagrał w pole karne w kierunku swoich partnerów, największym sprytem w szesnastce popisał się Pazzini i umieścił piłkę w siatce. Stadion w Veronie dosłownie eksplodował z radości, a gospodarze odnieśli pierwszą wygraną w tym sezonie.

Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Wszołek i miał duży udział w zwycięstwie, z kolei Dominik Furman przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych. Po tym spotkaniu Hellas Verona ciągle zajmuje ostatnie miejsce, a do będącej poza strefą spadkową Sampdorii traci 10 punktów. Atalanta zaś zajmuje 11 miejsce.