Sensacja w PP: Pasy nie podtrzymały passy!

Cracovia Kraków niespodziewanie przegrała wyjazdowe spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:2.

Pasy przez całe spotkanie kompletnie nie przypominały drużyny, która w weekend urwała punkty Lechowi Poznań, bezbramkowo z nim remisując na własnym boisku. Krakowianie grali ospale, nie kontrolowali przebiegu meczu. Drugoligowa drużyna ze Stargardu Szczecińskiego długo nie potrafiła tego wykorzystać. Zadanie powinno zostać ułatwione w 80. minucie, kiedy to czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych otrzymał Marcin Budziński. Błękitni grali z przewagą jednego zawodnika tylko przez dwie minuty. Wówczas z boiska usunięty został Wojciech Fadecki. Siły się wyrównały, lecz Cracovia nie potrafiła z tego skorzystać. Gospodarze dopięli w końcu swego. W 89. minucie piłkę do bramki Pasów skierował Radosław Wiśniewski. Na 2:0 podwyższył, podsumowując w ten sposób grę Cracovii w tym meczu Sreten Sretenović, strzelając bramkę samobójczą.

1/4 finału Pucharu Polski, I mecz Błękitni Stargard Szczeciński – Cracovia Kraków 2:0

Gole:

1:0 – 89′ Wiśniewski

2:0 – 90+4′ Sretenović (samobójcza)

Czerwone kartki:

80′ Budziński (dwie żółte) – Cracovia

82′ Fadecki (dwie żółte) – Błękitni