Zagłębie Lubin na początek 34.kolejki polskiej Ekstraklasy na własnym obiekcie wygrało 2:0 z Legią Warszawa. Ten rezultat najprawdopodobniej zostanie uznany jako sensacja tej serii gier.

Wynik już w 6.minucie mógł otworzyć Arkadiusz Woźniak, który próbował wykorzystać nieudolne wybicie piłki przez Malarza. Kopnięcie z kilkudziesięciu metrów obiło jedynie poprzeczkę bramki. Goalkeeper Legii już nie miał takiego szczęścia sześć minut później, kiedy to kapitalnie rozegrany korner wykończył Jakub Tosik. Były gracz m.in. Jagiellonii z kilku metrów głową wpakował piłkę do pustej siatki. W 28. minucie spotkania do notesiku arbitra trafił Ondrej Duda. Kilka chwil przed przerwą Zagłębie prowadziło 2:0, bo genialną kontrę swojej ekipy sfinalizował Krzysztof Piątek. Snajper najpierw przepięknie minął Lewczuka, a następnie płaskim uderzeniem zaskoczył Malarza.

W drugiej odsłonie podopieczni Czerczesowa ruszyli do śmielszych ataków, ale w każdej z prób zabrakło dokładności. Najbliżej pokonania Polacka był Nikolić, lecz w kulminacyjnym momencie akcji kopnął piłkę wprost w nogi broniącego bramkarza. Poza okazją Węgra, to przyjezdni kilkakrotnie byli karani żółtymi kartkami.

Dzięki tej wygranej „Miedziowi” wskoczyli na podium ligowej tabeli, wyprzedzając m.in. Cracovię. Z kolei wicemistrzowie kraju z niecierpliwością muszą oczekiwać wyniku starcia Piasta z Pogonią w najbliższą niedzielę.

Zagłębie Lubin 2:0 Legia Warszawa