Sensacja na Estadio Gran Canaria! Real traci punkty

as.com

W ramach 6. kolejki hiszpańskiej Primera Division zmierzyły się ekipy UD Las Palmas oraz Realu Madryt. Gospodarze sprawili nie lada sensację remisując z Realem 2:2

Spotkanie na  Estadio Gran Canaria lepiej zaczęło się dla ekipy przyjezdnej która zepchnęła gospodarzy do defensywy. Próby Cristiano Ronaldo, Alvaro Moraty i Toniego Kroosa okazały się jednak nieskuteczne. Aż do 33. minuty gdy kapitalny rajd przeprowadził Nacho. Obrońca wpadł w pole karne, uderzył po ziemi a jego strzał z trudem sparował golkiper. Dobrze ustawiony był jednak Marco Asensio, który głową skierował piłkę do pustej bramki.

Las Palmas nie przestraszyło się giganta ze stolicy i już pięć minut później strzelili wyrównującego gola. Tana przyjął piłkę na 12 metrze i pewnym strzałem po ziemi nie dał szans Kiko Casilli.

Po przerwie spotkanie tak jak i wynik było bardzo wyrówane. Obie drużyny szukały gola jednak ani strzały Bale ani Vincente Gomeza nie stworzyły większych problemów dla obu golkiperów. I wreszcie nadeszła zbawienna dla Królewskich 67. minuta spotkania. Javi Varas poradził sobie ze strzałem Cristiano Ronaldo, ale już dobitka Benzemy była skuteczna i bramkarz Las Palmas musiał wyciągać piłkę z siatki.

Jednak gospodarze nie złożyli broni. W 85. minucie Sergio Araujo uderzył z ostrego kąta, Kiko Casilla obronił uderzenie, ale napastnik Las Palmas zdołał jeszcze zabrać się z piłką i posłał ją do pustej bramki!