Puchar Króla: Znamy komplet par. Hit w 1/8!

W Czwartek poznaliśmy ostatnich ćwierćfinalistów tegorocznego Pucharu Króla. Niespodzianek nie było i zgodnie z przewidywaniami, awansowali faworyci dwumeczy. W 1/8 hitowo zapowiadają się zwłaszcza Derby Madrytu!

Atletico Madryt – L’Hospitalet 2:2 (1:0)
1:0 Mario Mandzukić 19′
1:1 Ruben Alcaraz 68′
2:1 Mario Mandzukić 74′
2:2 Ruben Alcaraz 84′

Atletico Madryt, które pierwszy mecz pewnie wygrało 3-0, miało niemal pewny awans. Podopieczni Diego Simeone wyszli dodatkowo na prowadzenie po golu Chorwata Mario Mandżukicia. Dość niespodziewanie remis w drugiej połowie, załatwił przyjezdnym Ruben Alcaraz. Mistrz nie załamał się bramką i dalej śmiało atakował. Starania przyniosły korzyść dopiero w 74 minucie, a gola ponownie strzelił Mandżukić. L’Hospitalet jednak ponownie wyrównało, a drugiego gola zdobył także Alcaraz. Wynik nie zmienił się już do końca i należy go rozpatrywać jako niespodziankę. Teraz Colchoneros czeka hit. Przeciwnikiem w 1/8 finału będzie bowiem rywal zza miedzy- Real Madryt.

Pierwszy mecz 3-0; Awans: ATLETICO

Elche CF – Real Valladolid 1:0 (1:0)
1:0 Adrian Gonzalez 7′

W kolejnym spotkaniu naprzeciwko sobie stanęły zespoły Elche oraz Realu Valladolid. Pełne 90 minut w zespole gospodarzy, zaliczył polski golkiper Przemysław Tytoń. Dodać należy, że w dwumeczu nasz rodak zachował czyste konto i dzięki temu w kolejnym etapie beniaminek La Ligi spotka się z wielką FC Barceloną. Dziś bramkę na wagę awansu do 1/8 zapewnił już na początku spotkania Adrian Gonzalez.

4:1 Camacho 90

Malaga podejmowała dziś na własnym boisku Deportivo La Coruna, któremu w tym sezonie raczej nie idzie w Primera Division. W szeregach gości cały mecz zaliczył Polak, Cezary Wilk. Nie pomógł on jednak w awansie do kolejnej rundy. Malaga bardzo pewnie wygrała bowiem aż 4-1. Jeszcze na początku drugiej połowy wydawało się, że La Coruna może powalczyć jak równy z równym. z będąca na fali Malagą. Marzenia jednak szybko zostały rozwiane za sprawą dobrze dysponowanego Roque Santa Cruza, który strzelił dwa gole. Kolejne trafienia dołożyli Recio i Ignacio Camacho. Malaga pewnie melduje się w 1/8. Tam czeka już na nią Levante.

Pierwszy mecz 1-1; Awans: DEPORTIVO

Athletic Bilbao – Alcoyano 1:0 (1:0)
1:0 Viguera 38′

Ostatnim zespołem jaki zameldował się w 1/8 Copa Del Rey jest Athletic Bilbao. Baskowie nie zachwycili w dwumeczu ze słabszym rywalem, jednak przechodzą dalej dzięki trafieniu Borjy Viguery. Rywalem zespołu w kolejnej rundzie będzie Galicyjska Celta Vigo.

Pierwszy mecz 0-0; awans: ATHLETIC