Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w bramce pokonała na własnym stadionie Leicester City 2:0 w meczu 9. kolejki angielskiej Premier League. Cały mecz na ławce rezerwowych drużyny gości spędził Marcin Wasilewski.

Swansea od pierwszych minut była stroną przeważającą. Udowodnili to w 34. minucie. Po dwójkowej akcji Gylfi’ego Sigurdssona i Wilfrieda Bony’ego gola na 1:0 strzelił ten drugi. Wynik ten utrzymał się do przerwy.

Po przerwie gospodarze nie zamierzali rezygnować. W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bony, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0.
Dzięki zwycięstwu Swansea przesunęła się na 6. pozycję w ligowej tabeli. Leicester zajmuje 16. lokatę.

Swansea City – Leicester City 2:0 (1:0)
Gol 34′ – 1:0 – Wilfried Bony
Gol 57′ – 2:0 – Wilfried Bony

Sklad skład Składy:
Swansea: Fabiański – Rangel, Fernandez, Williams, Taylor – Ki, Shelvey, Routledge (83, Dyer), Montero, Sigurdsson (58, Carroll) – Bony (83, Gomis).
Leicester: Schmeichel – De Laet, Morgan, Moore, Konchesky – Drinkwater (68, Cambiasso), Hammond (68, King), Mahrez, Vardy (67, James), Nugent – Ulloa.