sportsmole.co.uk

W meczu 28. kolejki angielskiej Premier League Southampton skromnie pokonał na własnym stadionie Crystal Palace 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 83. minucie Sadio Mane.

Piłkarze Southampton jeszcze niedawno plasowali się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Od trzech spotkań nie zaznali jednak smaku wygranej, więc dziś chcieli się przełamać. Crystal Palace z kolei zanotował ostatnio serię trzech wyjazdowych zwycięstw z rzędu. Spotkanie zapowiadało się zatem emocjonująco.

Mecz od pierwszych minut jednak nie zachwycał. Optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Przez całą pierwszą połowę oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę graczy Crystal Palace, którzy z kolei nie zagrozili rywalom ani razu. W efekcie po pierwszych 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W drugiej odsłonie meczu tempo gry nieco wzrosło, a do głosu zaczęli dochodzić goście. To wciąż było jednak zbyt mało, aby zdobyć bramkę. Na pierwszego gola trzeba było czekać aż do 83. minuty. Wtedy to na prowadzenie wyszedł Southampton po golu Sadio Mane, dla którego było to siódme trafienie w tym sezonie.
Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymało się już do końca spotkania. Tym samym Southampton odniósł pierwsze zwycięstwo od 7 lutego i zachował kontakt z ligową czołówką.

Southampton FC – Crystal Palace 1:0 (0:0)
Gol 1:0 – 83′ – Sadio Mane