Premier League: Pewne zwycięstwo Chelsea

W meczu kończącym 1. kolejkę angielskiej Premier League beniaminek FC Burnley uległ przed własną publicznością londyńskiej Chelsea 1:3.

Mecz niespodziewanie dobrze zaczęli gospodarze. Już w 13. minucie objęli prowadzenie za sprawą Scotta Arfielda.
Najwyraźniej podrażniło to ambicje podopiecznych Jose Mourinho, bowiem zaledwie cztery minuty później wyrównał Diego Costa. Dośrodkowanie Branislava Ivanovicia przeciął obrońca Burnley, a odbitą od słupka piłkę skierował do siatki były napastnik Atletico Madryt.
Piłkarze Chelsea poszli za ciosem. W 21. minucie przeprowadzili akcję z serii tych, które można oglądać w nieskończoność. Eden Hazard zbiegł z piłką do środka, przerzucił ją na prawe skrzydło do Ivanovicia. Ten dośrodkował futbolówkę przed pole karne, świetnym zagraniem z pierwszej piłki popisał się Cesc Fabregas, a całą akcję perfekcyjnie wykończył Andre Schurrle.
Chelsea podwyższyła wynik jeszcze przed przerwą. Dośrodkowanie Fabregasa z rzutu rożnego wykorzystał Ivanović.

Drugą połowę również lepiej zaczęli piłkarze Burnley. Znów swoją sytuację miał Arfield, jednak tym razem jego strzał wybronił Thibaut Courtois. Z czasem inicjatywa wróciła jednak na stronę The Blues. Gospodarze próbowali atakować, jednak nie byli w stanie przedrzeć się przez dobrze dysponowaną defensywę londyńczyków. Ich jedyną receptą były strzały z dystansu, które z reguły okazywały się niecelne. Chelsea panowała nad sytuacją na boisku i wynik nie uległ już zmianie.

Dzięki zwycięstwu Chelsea Londyn objęła fotel lidera Premier League po 1. kolejce.

FC Burnley 1:3 (1:3) Chelsea FC