Powrót do meczu zagwarantował zwycięstwo Włochów

W ostatnim dniu zmagań eliminacji do Mistrzostw Europy 2016, włoska reprezentacja pokonała Norwegię 2:1. Mimo kiepskiej postawy w pierwszej połowie, gospodarze w osiem minut powrócili do spotkania i ostatecznie zwyciężyli z krajem ze Skandynawii.

Już w pierwszych minutach zmagań na Stadio Olimpico, kibice gospodarzy mogli cieszyć się ze zdobytej bramki. W polu karnym nieznacznie pomylił się jednak Graziano Pelle. W dwudziestej trzeciej minucie Norwegia przeprowadziła pierwszą groźną sytuację i od razu została ona zamieniona na bramkę. Alexander Tettey przejął piłkę przed polem karnym i mocno uderzył tuż przy prawym słupku pokonując Gianluigiego Buffona.

Włosi ambitnie dążyli do wyrównania jeszcze przed przerwą. Najpierw w trzydziestej piątej minucie Graziano Pelle znowu nie wykorzystał nadarzającej się okazji, a kilka minut później Roberto Soriano precyzyjnym strzałem chciał trafić do siatki przeciwników, jednak wspaniałą obroną popisał się Orjan Nyland. Gospodarze przez pierwszą część meczu dyktowali tempo gry skupiając się na utrzymaniu piłki i powolnym przedostaniu się do pola karnego rywala.

W drugiej połowie nadal dominowali Włosi. Nadal atakowali bramkę Nylanda i dopiero w siedemdziesiątej trzeciej minucie potrafili zamienić okazję na gola. Alessandro Florenzi wykorzystał katastrofalny błąd obrońców i dobił piłkę do siatki Norwegów. Kilka minut później było już 2:1, kiedy Graziano Pelle niskim strzałem wpisał się na listę strzelców. Włoscy kibice mogą być zadowoleni ze swojej drużyny, która z pierwszego miejsca kwalifikuje się do Euro 2016. Przegrywając ten mecz Norwegia spadła na trzecią lokatę premiującą zespół do udziału w barażach.

Sklad skład Stadio Olimpico (Rzym), 13.10.2015, 20:45

Włochy – Norwegia 2:1 (0:1)

Gol 23’ Tettey (0:1)

Gol 74’ Florenzi (1:1)

Gol 82’ Pelle (2:1)