Posumowanie spotkań 37. kolejki Ligue 1

PSG mistrzem Francji trzeci raz z rzędu! Lorient utrzymuje się w Ligue 1. Evian trzecim spadkowiczem do Ligue 2. W hicie kolejki Lyon remisuj z Bordeaux. Monaco coraz pewniejsze trzeciego miejsca. Marsylia nadal z szansą na Ligę Mistrzów. Tak w skrócie można podsumować 37. kolejkę francuskiej ekstraklasy.

PSG wygrało na wyjeździe z Montpellier 1:2. Bramki dla Paryżan zdobywali w 17 minucie Matuidi i w 25 minucie Lavezzi. Paris Saint Germain zapewniło sobie tym zwycięstwem trzecie mistrzostwo z rzędu. Ozdobą spotkania była bramka dla gospodarzy, którą w 40 minucie strzelił Mounier.

Lyon zremisował z Bordeaux 1:1, czym pozbawił się szansy na mistrzostwo. Pierwszą bramkę dla gości już w 3 minucie strzelił Crivelli. Na odpowiedz Żyrondystów nie trzeba było długo czekać. Bramkę na wagę remisu w 9 minucie strzelił Fekir. Na tym strzelanie goli się skończyło, podobnie jak walka Lyon o pierwsze miejsce w lidze.

Piłkarze AS Monaco wykonali przedostatni krok w walce o brązowy medal. Pokonali na własnym stadionie Metz 2:0. Aby jednak zostać na trzeciej pozycji muszą wygrać również mecz w ostatniej kolejce. Ewentualnie mogą liczyć na porażkę Marsylii i Saint Etienne, które depczą Monaco po piętach. Obydwa kluby mają zaledwie dwa punkty straty do trzeciego miejsca, dzięki dzisiejszym wygranym.

Evian obok Metz i Lens jest kolejnym klubem, który w przyszłym sezonie zagra w Ligue 2. Tym sposobem poznaliśmy całą trójkę spadkowiczów.

Lille OSC – Olympique Marsylia 0:4

Evian Thonon Gaillard – AS Saint Etienn 1:2

OGC Nice – RC Lens 2:1

Montpellier HSC – Paris Saint Germain 1:2

Olympique Lyon – Girondins Bordeaux 1:1

En Avant Guingamp – Toulouse FC 2:1

Stade de Reims – Stade Rennais 1:0

SC Bastia – SM Caen 1:1