Polska remisuje ze Szwajcarią

Reprezentacja Polski kończy rok 2014. remisując ze Szwajcarią 2:2 na stadionie we Wrocławiu. Powoduje to, że ten rok kończymy z jedną porażką na koncie (marcowy mecz towarzyski ze Szkocją), sześcioma zwycięstwami i dwoma remisami.

Pierwsi okazję do otworzenia wyniku mieli Biało-Czerwoni. Tomasz Jodłowiec podał do Piotra Zielińskiego, a ten źle uderzył. Piłkę próbował jeszcze wepchnąć do bramki Michał Kucharczyk, lecz nie dosięgnął jej. Niewykorzystane okazje się mszczą? Już chwilę później Xherdan Shaqiri świetnie podaniem wypuścił Josipa Drmicia, a ten z zimną krwią pokonał Artura Boruca. Nasi walczyli o wyrównanie, a mogło skończyć się podwyższeniem wyniku przez Szwajcarów, którzy w 41′ minucie oddali cztery strzały, ale albo piłka trafiała w obrońców, albo świetnie bronił Boruc. Opłaciło się to poświęcenie w obronie, bo tuż przed przerwą Polacy strzelili gola wyrównującego. Maciej Rybus dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę głową strzelił Artur Jędrzejczyk, który po chwili wbiegł z radości prosto w publiczność. Tym samym pierwsza połowa kończyła się wynikiem 1:1.

Po przerwie na boisku za Artura Boruca pokazał się Łukasz Fabiański, a za Piotra Zielińskiego wszedł Arkadiusz Milik. Okazało się, że Adam Nawałka znowu miał nosa, bo jego były podopieczny z Górnika Zabrze w 61′ minucie popisał się znakomitym golem z rzutu wolnego na 2:1. Wydawało się, że dzięki temu Polska dowiedzie zwycięstwo. Jednak… w 82′ minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Michał Żyro, który pół godziny wcześniej pojawił się na boisku. Helweci wykorzystali naszą grę w osłabieniu i po asyście Harisa Seferovicia na 2:2 strzelił w 87′ minucie Fabian Frei.

Polska zremisowała tym samym ostatni mecz w 2014 roku.

Polska – Szwajcaria 2:2 (1:1)
0:1 – Josip Drmić 4
1:1 – Artur Jędrzejczyk 45+1′
2:1 – Arkadiusz Milik 61′
2:2 – Fabian Frei 87′

Polska: Artur Boruc (46′ Łukasz Fabiański) – Paweł Olkowski, Kamil Glik, Thiago Rangel Cionek, Artur Jędrzejczyk (52′ Łukasz Broź), Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak (68′ Łukasz Teodorczyk), Maciej Rybus, Piotr Zieliński (46′ Arkadiusz Milik), Michał Kucharczyk (52′ Michał Żyro), Robert Lewandowski (63′ Sebastian Mila).

Szwajcaria: Roman Burki – Michael Lang, Fabian Schaer, Steve von Bergen, Francois Moubandje, Gelson Fernandes (62′ Fabian Frei), Gokhan Inler (46′ Valon Behrami), Pajtim Kasami (68′ Haris Seferović), Xherdan Shaqiri, Valentin Stocker (62′ Admir Mehmedi), Josip Drmić (77′ Marco Schoenbaecher).

Żółte kartki: Tomasz Jodłowiec, Michał Żyro, Sebastian Mila, Łukasz Broź (Polska) oraz Roman Burki, Marco Schoenbaecher (Szwajcaria).

Czerwona kartka: Michał Żyro /82′ – za drugą żółtą/ (Polska).