Podsumowanie 4 kolejki Premier League

Dzisiaj wieczorem zakończyła się 4 kolejka angielskiej Barclays Premier League sezonu 2014/15. Tak jak w poprzednich kolejkach jednej z najlepszych rozgrywek ligowych na świecie oglądaliśmy wspaniałe mecze, fantastyczne bramki i zawierające dech w piersiach parady bramkarzy. Co działo się w tej serii spotkań, zobaczcie sami.

4 kolejka Premier League rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Na Emirates Stadium do północnego Londynu przyjechała ekipa Maneula Pellegrini’ego – Manchester City, aby zmierzyć się z Arsenalem. Te zespoły spotkały się ze sobą już w tym sezonie w meczu o Tarczę Wspólnoty na Wembley wówczas Arsenal wygrał 3:0 po golach Santiego Cazorli, Aarona Ramseya i Oliviera Giroud. Jednak tego walka toczyła się o ligowe punkty a oba zespoły pojawiły się w zupełnie odmiennych składach w porównaniu do sierpniowego meczu. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy, najlepszą sytuację na zdobycie gola miał w 12 minucie debiutujący w barwach “Kanonierów” – Danny Welbeck, który przelobował Joe Harta i gdy wydawało się, że piłka wyląduję w bramce ta uderzyła w słupek i wpadła bramkarzowi “The Citizens” do rąk. Po niewykorzystanych sytuacjach zespołu Arsene’a Wengera w 28 minucie po kontrataku przyjezdnych Manchester City objęło prowadzenie 1:0. Jesus Navas fantastycznie dograł piłkę w pole karne a Sergio Aguero nie dał szans Wojtkowi Szczęsnemu. Do przerwy 1:0 dla Manchesteru City. W drugiej połowie Arsenal zacięcie walczył, żeby wyrównać losy meczu. W końcu udało się 63 minucie, Wilshere po podaniu od Ramseya fantastyczną podcinką pokonał Joe Harta – 1:1. Niespełna 10 minut później Wilshere tym razem wcielił się w rolę asystenta dogrywając piłkę głową do Alexisa Sancheza, który wspaniałym wolejem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie – 2:1. W 83 minucie po rzucie rożnym Demichelis doprowadził do remisu po strzale głową z rzutu rożnego. Końcówka spotkania należała w całości do Manchesteru City, który byli bliscy strzelenia 3 bramki. W doliczonym czasie gry gola zdobył były zawodnik “The Gunners” – Samir Nasri, jednak francuz był na spalonym. Mecz zakończył się remisem 2:2. Sobotnim popołudniem o godzinie 16:00 rozpoczęło się 6 spotkań. Najciekawiej zapowiadał się pojedynek lidera i wicelidera tabeli. Mecz Chelsea – Swansea City. O ile to, że Chelsea była na 1 miejscu w tabeli nie było żadną sensacją to 2 miejsce po 3 kolejkach dla Swansea City było pewnym zaskoczeniem. Drużyna Garry’ego Monka zdobyła komplet punktów w meczach z Manchesterem United, Burnley i West Bromwich Albion i naprawdę grała bardzo dobry futbol. Jednak “Łabędzie” z Łukaszem Fabiańskim w składzie zostali sprowadzeni na ziemię w meczu z “The Blues” na Stamford Bridge. Po mimo szybkiego objęcia prowadzenia przez Swansea po samobójczym golu Terry’ego, Chelsea wygrała 4:2 a 3 bramki w tym meczu strzelił niezawodny Diego Costa. Były zawodnik Atletico Madryt ma na swoim koncie już 7 bramek w 4 meczach. Gola w debiucie na Stamford Bridge zaliczył również Loic Remy. Oprócz tego spotkania Crystal Palace zremisowało z Burnley 0:0, Southampton wysoko ograło Newcastle 4:0, Leicester City wygrało pierwszy mecz w sezonie na Britannia Stadium ze Stoke 1:0, Tottenham zremisowało na wyjeździe z Sunderlandem 2:2 i Everton na The Hawthorns pokonał West Bromwich 2:0. Sporą niespodzianką zakończyło się ostatnie sobotnie spotkanie. Na Anfield Liverpool niespodziewanie przegrał z Aston Villą 0:1 po golu Agbonlahora. Po tym zwycięstwie “The Villans” awansowali na 2 miejsce w tabeli. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zainkasował Manchester United, który w jedynym niedzielnym meczu na Old Trafford pokonał beniaminka Queens Park Rangers 4:0. Gole dla “Czerwonych Diabłów” strzelali Angel Di Maria, Ander Herrera, Wayne Rooney i Juan Mata. Po 2 remisach i 1 porażce ekipa Louisa Van Gaala w końcu zwyciężyła. W kończącym kolejkę poniedziałkowym meczu Hull City zremisowało z West Ham United 2:2. Gole dla “Tygrysów” strzelali Abel Hernandez i Mohamed Diame a dla “Młotów” bramkę zdobył Enner Valencia. Druga bramka dla podopiecznych Sama Allardyce’a to samobój Curtisa Daviesa.

Oto wszystkie wyniki 4 kolejki Premier League

SOBOTA – 13.09.2014

Arsenal – Manchester City (2:2) – (13:45)
Chelsea – Swansea City (4:2) – (16:00)
Crystal Palace – Burnley (0:0) – (16:00)
Southampton – Newcastle United (4:0) – (16:00)
Stoke City – Leicester City (0:1) -(16:00)
Sunderland – Tottenham Hotspur (2:2) – (16:00)
West Bromwich Albion – Everton (0:2) – (16:00)
Liverpool – Aston Villa (0:1) – (18:30)

NIEDZIELA – 14.09.2014

Manchester United – Queens Park Rangers (4:0) – (17:00)

PONIEDZIAŁEK – 15.09.2014

Hull City – West Ham United (2:2) – (21:00)

Już za tydzień w sobotę 20 września tradycyjnie o 13:45 rozpocznie się 5 kolejka angielskiej Premier League. Pierwszym spotkaniem tej serii spotkań będzie mecz Queens Park Rangers – Stoke City.