Podsumowanie 38, ostatniej kolejki Primera Division.

No i koniec. Zakończyły się rozgrywki Primera Division w tym sezonie. Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia. Ostatnia, 38 kolejka była emocjonująca i nie brakowało w niej bramek.

W meczu o przysłowiową pietruszkę Barcelona, która niedawno zapewniła sobie mistrzostwo, niespodziewanie zremisowała z Deportivo, które z kolei dzięki wynikowi 2:2 na Camp Nou zapewniło sobie utrzymanie. Mimo prowadzenia 2:0 Blaugrana nie zwyciężyła drużyny z La Corunii. W meczu wicemistrza, czyli Realu Madryt padł hokejowy wynik 7:3. Getafe mimo tak wysokiej przegranej utrzymało się w lidze.

Atletico po słabym meczu z Granadą zakończonym wynikiem 0:0 skończyło sezon na najniższym stopniu podium, a czwartą lokatę utrzymała Valencia, która wygrywając z Almerią 2:3 wyprzedziła Sevillie, w barwach której 58 minut  w meczu z Malagą (2:3 dla zespłu z Andaluzji) rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Villareal, który przegrał mecz z Atlethiciem Bilbao aż 4:0 pozostał na 6 miejscu w tabeli. Gospodarze, mimo tak wysokiej wygranej zostali sklasyfikowani na miejscu 7. Celta Vigo pokonała 3:2 Espanyol Barcelona. Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty, lecz udało mi się wydrzeć 3 punkty. W Madrycie Rayo przegrało z zespołem Davida Moyesa 2:4.

Eibar zwyciężając z Cordobą 3:0 nie uniknął spadku z ligi, a Elche, w którym do 87 minuty grał Przemysław Tytoń (kontuzja) podzieliło się punktami z Levante. Z ligą pożegnali się też wymienieni wcześniej Almeria i Cordoba.

FC Barcelona – Deportivo La Coruna 2:2 (1:0)