Podsumowanie 23 kolejki Primera Division

W ten weekend została rozegrana 23 kolejka ligi Hiszpańskiej. Liderem nadal pozostaje FC Barcelona, która skromnie pokonała Levante 2:0. Z jeszcze większymi kłopotami trzy punkty zdobyli piłkarze Realu ogrywając 2:1 Granadę. Tuż za plecami znajduje Atletico, które również zapisało wygraną na swoim koncie, a najwięcej bramek padło na boisko Espanyol. Drużyna z Katalonii została rozgromiona przez Real Sociedad. Niestety w tej kolejce nie zagrał nasz jedynak w lidze hiszpańskiej – Grzegorz Krychowiak, który jest kontuzjowany. Zapraszam na szczegółową relację z minionej serii gier w La Liga.

Lider wygrywa na wyjeździe, Suarez samodzielnie prowadzi w klasyfikacji Pichichi

W niedzielne południe rozpoczął się mecz Levante z FC Barceloną. Gospodarze nie mieli łatwego zadania, gdyż przyjechał do nich lider i największy kandydat do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. Blaugrana kontrolowała całe spotkanie i utrzymywały się przy piłce, aż 70% czasu gry, a zawodnicy Levante sami utrudniali sobie utrzymywanie korzystnego dla nich 0:0. W 21 minucie piłkarze Barcy rozklepali obronę gospodarzy, piłkę na 5 metr posłał Jordi Alba, a tam niefortunnie głową interweniował Navarro i pokonał własnego bramkarza. Kolejna bramka padła już w doliczonym czasie gry. Piłkarze Barcelony wyszli z kontrą, Messi dograł do Suareza, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie ustalił wynik na 2:0. Tym samym El Pistolero prowadzi w klasyfikacji strzelców z 20 bramkami na koncie.

Atletico nie traci kontaktu z liderem, jubileusz Fernando Torresa

Tymczasem w sobotę na Estadio Vicente Calderón w Madrycie przyjechało Eibar. Goście nadzwyczaj dobrze sobie radzą w tym sezonie i nie tracą kontaktu z miejscami dającymi prawo gry w lidze europejskiej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a tuż po zmianie stron Keko dał prowadzenie Eibar. Dopiero strata bramki podziałała mobilizująco na gospodarzy. Już po dziesięciu minutach stan rywalizacji wyrównał Gimenez. Obrońca Atletico wpakował piłkę z najbliższej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Koke. Kilka minut później klub z Madrytu już prowadził, tym razem futbolówkę do siatki skierował Niguez. Wynik w doliczonym czasie meczu ustalił Fernando Torres, dla którego był to 100 gol w barwach Los Rojiblancos.

Wymęczona wygrana podopiecznych Zidane’a

Z kolei drugi ze stołecznych klubów – Real wybrał się na swój mecz do Granady. Choć przyjezdni prowadzi do przerwy 1:0 po golu Benzemy, to gospodarze nie zamierzali im niczego ułatwiać. W 58 minucie na boisku pojawił się El Arabi, a już dwie minuty później pokonał Keylora Navasa i zrobiło się 1:1. Real jednak przycisnął w końcówce i na 5 minut przed końcem trzy punkty podopiecznym Zidane’a zapewnił Luka Modrić. Odkąd Francuz został nowym trenerem Królewskich wygrali oni czwarte z pięciu rozegranych spotkań.