Pilzno lepsze na trudnym terenie

Maccabi Tel Aviv poniosło porażkę u siebie w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Mistrzów. Drużyna z Czech zwyciężyła 2-1

Gospodarze już od samego początku walecznie grali o każdy metr boiska, efektem czego była szybko złapana żółta kartka przez Ben Haima ( 3 minuta). W kolejnych fragmentach obserwowaliśmy nieudane ataki z jednej połowy na drugą. Wreszcie w 17 minucie Ajdin Mahmutovic uszczęśliwił fanatyków swojej ekipy ładnym trafieniem po asyście Prochazki. Goście poszli za ciosem, a konkretnie Milan Petrzela w 21 minucie, który wykorzystał kolejne wyśmienite podanie Prochazki. Uderzenie techniczne zaskoczyło goalkeepera drużyny z Izraela. 36 minuta wystraszyła niejednego czeskiego kibica za sprawą pięknego strzału Ben Haima, ale zagranie odbiło się od poprzeczki bramki.

Widok większej części drugich 45 minut przypominał grę w ping-ponga, obie ekipy sobie dogryzały, ale żadnej nie udało się skutecznie skontrować rywala. Ten obraz utrzymywał się do 79 minuty, kiedy efektownym lobem popisał się Barak Itzhaki. Snajper gospodarzy zauważył wysuniętego bramkarza przeciwnej ekipy. Maccabi jeszcze miało dwie dobre szansy na odmianę swojego położenia, ale w tych obu przypadkach lepsza okazywała się linia defensywna Czechów.