Napoli przegrywa na własne życzenie. Grał Zieliński

flickr.com

Napoli przegrało z Besiktasem 2:3 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów. Włosi mieli wszystko, by rozbić tureckich rywali, jednak konsekwentnie pudłowali. 82 minuty w tym meczu zagrał Piotr Zieliński.

Już w trzeciej minucie fenomenalną okazję na zdobycie gola miał Dries Mertens, który dostał ładną piłkę na jedenasty metr, będąc kompletnie niepilnowanym zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, jednak uderzył nad poprzeczką.

A dziesięć minut później cios wystosowali Turcy. Po prawej stronie pola karnego do piłki dobiegł Ricardo Quaresma, od razu mocno wbijając na piąty metr. Całą akcję zamykał Adriano, który pewnie wpakował piłkę do bramki.

Parę chwil później znów spudłował Mertens. Tym razem Insigne zagrał fantastycznie prosto na głowę Belga, jednak ten z pięciu metrów źle trafił w piłkę, która poleciała z daleka od słupka. Jednak już minutę 29-latek się zrehabilitował.

Callejon z linii końcowej zgrał piłkę na piąty metr. Tam czatował już Mertens, który wykorzystał nieudane wyjście bramkarza i dołożył nogę, wbijając piłkę do pustej bramki.

Ale na przerwę Włosi schodzili znów przegrywając. Fatalny błąd Jorginho, wykorzystał Vincent Aboubakar, który przejął zbyt krótkie podanie do bramkarza i w sytuacji sam na sam pewnie wyprowadził Besiktas na prowadzenie.

Cztery minuty po przerwie w pole karne wpadł Dries Mertens, który był faulowany przez Fabriego i arbiter wskazał na wapno. Jednak i taki prezent nic nie dał gospodarzom. Karnego zmarnował bowiem Insigne uderzając zbyt lekko i mało precyzyjnie co zdołał obronić Hiszpan.

Ale w 68 minucie znów to samo. Erkin próbował ściągnąć do ziemi Mertensa, co nie umknęło uwadze arbitra, który znów wskazał na jedenasty metr. Tym razem do piłki podszedł Manolo Gabbiadini i pewnie zmylił golkipera.

Ale cztery minuty przed końcem, choć wydawało się, że Napoli zdoła jeszcze wygrać ten mecz, to Besiktas strzelił zwycięską bramkę. Rzut wolny Quaresmy świetnie zamknął Aboubakar.

Napoli – Besiktas 2:3 (1:2)

Bramki: 30′ Dries Mertens, 69′ Manolo Gabbiadini – 13′ Adriano, 38′, 86′ Vincent Aboubakar

Napoli: Reina – Maggio, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam – Zieliński (82′ Allan), Jorginho (70′ Diawara), Hamsik – Callejon, Mertens, Insigne (65′ Gabbiadini).

Besiktas: Fabri – Beck, Marcelo, Tosić, Erkin – Uysal (89′ Talisca), Hutchinson – Quaresma, Arslan (75′ Tosun), Adriano (70′ Inler) – Aboubakar.