Mistrz Anglii z pewnym zwycięstwem

live.premierleague.com

Leicester City zanotowali swoje pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Anglii pewnie pokonali 3:0 Club Brugge.

Doskonałą sytuację już w trzeciej minucie mieli gospodarze. Vanaken doskonałym podaniem uruchomił Jose Izquierdo, który jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Kaspera Schmeichela.

A ta sytuacja zemściła się dwie minuty później, gdy koszmarny błąd popełnił Ludovic Butelle, mijając się z piłką po dośrodkowaniu, a do pustej bramki wbił ją Marc Albringhton.

W 29 minucie Leicester zyskało rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Do piłki podszedł Riyad Mahrez i w fantastyczny sposób pokonał bramkarza rywali.

Mecz odbywał się bez większej historii, jednak Lisy wykorzystywały to co sobie stworzyły. W drugiej połowie szarżującego Jamie’go Vardy’ego zatrzymał nieprzepisowo Butelle i arbiter wskazał na wapno. A do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Riyad Mahrez i pewnym strzałem wykorzystał szansę.

Brugge mieli dobrą sytuację chwilę później, gdy samotny rajd przeprowadził Izquierdo, jednak jego strzał wylądował tylko na słupku. Choć Belgowie nie zagrali słabego spotkania, zadecydowała skuteczność Anglików.

Club Brugge – Leicester City 0:3

Bramki: Marc Albringhton (5), Riyad Mahrez (29, 61)

Club: Ludovic Butelle – Ricardo van Rhijn, Bjorn Engels (53′ Benoit Poulain), Stefano Denswil, Laurens De Bock – Ruud Vormer, Timmy Simons, Tomas Pina, Hans Vanaken – Abdoulay Diaby (63′ Jelle Vossen), Jose Izquierdo (77′ Felipe Gedoz).

Leicester: Kasper Schmeichel – Luis Hernandez, Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs – Marc Albringhton, Danny Drinkwater, Daniel Amartey, Riyad Mahrez (81′ Demarai Grey) – Islam Slimani (63′ Leonardo Ulloa), Jamie Vardy (70′ Ahmed Musa).