LOTTO Ekstraklasa: Zwycięstwo Lechii na zakończenie 2. kolejki

Lechia Gdańsk prowadzona przez Piotra Nowaka pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1. Bramki dla Gdańszczan zdobyli Milos Krasic i Grzegorz Kuświk.

Pierwsza połowa była jednostronna, to Lechia dominowała nad grającym w dziesiątkę Górnikiem, gdyż w 7 minucie Paweł Sasin został czerwoną kartkę za brutalny faul. W 28 minucie biało-zieloni wyszli na prowadzenie, po asyście Gersona do siatki trafił Milos Krasić. Po przerwie spotkanie się wyrównało, w 53 minucie samobójczą bramkę zdobył bramkarz Lechii, Vanja Milinković Savić. Gdańszczanie na odzyskanie nie musieli długo czekać. W 56 minucie do siatki trafił Grzegorz Kuświk. Te spotkanie można uznać za ciekawe widowisko, akcje zarówno z jednej jak i drugiej strony i przede wszystkim bramki.

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)