LM: Zwycięstwo Arsenalu po niesamowitym finiszu

W meczu grupy D Ligi Mistrzów Anderlecht Bruksela przegrał przed własną publicznością z Arsenalem Londyn 1:2. Obie bramki dla “Kanonierów” padły w samej końcówce spotkania.

Arsenal od początku meczu starał się narzucić własny styl gry. Mistrzowie Belgii dzielnie się jednak bronili, od czasu do czasu, również groźnie atakując. W pierwszej połowie meczu kibice bramek się nie doczekali.

Znacznie więcej działo się w drugiej odsłonie spotkania. Pierwsza bramka padła w 71. minucie, kiedy to dość niespodziewanie prowadzenie objął Anderlecht. Strzelcem gola Andy Najar.
Końcówka meczu była jednak popisem podopiecznych Arsene’a Wengera, który obchodził swoje 65. urodziny. Najpierw w 89. minucie do remisu doprowadził Kieran Gibbs, a dwie minuty później gola na wagę zwycięstwa strzelił wprowadzony nieco wcześniej na boisko Lukas Podolski.

Anderlecht Bruksela – Arsenal FC 1:2 (0:0)