LM: Trzy wymęczone punkty Realu!

W meczu grupy B 2 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt odniósł skromne wyjazdowe zwycięstwo z Łudogorcem Razgrad 2:1. Gole dla “Królewskich” zdobyli Cristiano Ronaldo z rzutu karnego i Karim Benzema. Jedynego gola dla Bułgarów zdobył Marcelinho.

Mecz rozpoczął się od sensacyjnie bowiem już w 6 minucie Łudogorec wyszedł na prowadzenie 1:0 po akcji z rzutu rożnego zdobył Marcelinho. Asystę przy bramce zaliczył zawodnik, któremu Bułgarski zespół zawdzięcza awans do fazy grupowej – Cosmin Moti. Niespełna 5 minut później Real mógł wyrównać wynik meczu, sędzia podyktował rzut karny dla Realu, jednak Cristiano Ronaldo nie wykorzystał jedenastki. W 25 minucie Ronaldo naprawił to co zespół kilkanaście minut wcześnie, kolejna jedenastka dla “Królewskich” tym razem pewnie wykorzystana przez Portugalczyka – 1:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy i trzeba przyznać że była to mała niespodzianka. W drugiej połowie Real zacięcie walczył aby zdobyć bramkę, która da im prowadzenie. Udało się dopiero w 77 minucie za sprawą Karima Benzemy. Po dośrodkowaniu Marcelo z lewego skrzydła w pole karne Benzema bez większych kłopotów wpakował piłkę do siatki. Francuz potrzebował zaledwie 10 minut, żeby wpisać się na listę strzelców. Ostatecznie Real pokonał Łudogorec na wyjeździe 2:1.

W drugim meczu tej grupy Basel pokonało Liverpool przed własną publicznością 1:0. Więcej informacji o tym spotkaniu znajdziecie tutaj: http://pilkarskiswiat.com/liverpool-przegrywa-w-bazylei/

Łudogorec Razgrad – Real Madryt (1:2) – 01.10.2014 (20:45)
6′ Marcelinho (1:0)
25′ C.Ronaldo (1:1) (k.)
77′ K.Benzema (1:2)