Bayern dopiął swego wygrywając pierwszy mecz fazy grupowej. Mimo znakomitej postawy Joe Harta Manchester City musiał uznać wyższość rywala przegrywając 1:0 po bramce Jérôme Boatenga.

Już od pierwszych minut spotkania Bayern ruszył ostro do ataku. Znakomitą sytuację do zdobycia gola miał już w 2’ minucie meczu Müller po fantastycznym podaniu Lewandowskiego piętką. Położył on bramkarza City, lecz wytrącony z równowagi trafił tylko w boczną siatkę.  Niemiec kolejną okazję miał w 18’ minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzył on głową, ale Hart przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po czterech minutach swoją szansę miał Manchester, jednak uderzenie Dżeko z półobrotu trafiło obok słupka. W 35’ minucie to Lewandowski znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Joe Hart umiejętnie zepchnął napastnika reprezentacji Polski do boku i ten nie trafił z ostrego konta w światło bramki.

Na początku drugiej połowy byliśmy świadkami szarpanej gry obydwu drużyn. Dopiero w 55’ minucie, po trochę przypadkowej akcji Bayernu strzał oddał Goetze, jednak Hart po raz kolejny nie dał się zaskoczyć. W 70’ minucie mogliśmy być świadkami gola Polaka, jednak Demichelis wybył piłkę niemal spod nóg Lewandowskiego. Po czterech minutach od wejścia na boisko Robben chciał wymusić karnego, jednak zrobił to w zbyt teatralny sposób. Ataki gospodarzy przyniosły korzyść dopiero w 90’ minucie. Boateng potężnie uderzył z narożnika pola karnego, piłka po drodze otarła się o plecy Goetzego, co kompletnie zmyliło znakomitego dziś na bramce Joe Harta i zawodnicy Bayernu mogli się cieszyć z prowadzenia, które spokojnie dowieźli do końca meczu.

FC Bayern Monachium – Manchester City 1:0 (0:0)

Gol1:0 – 90’ – Jérôme Boateng