W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Sporting Lizbona uległ przed własną publicznością Chelsea FC 0:1. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 33. minucie Nemanja Matić.

Od początku spotkania do ataku rzucili się podopieczni Jose Mourinho. Świetną okazję miał Diego Costa, który znalazł się sam na sam z Rui Patricio, ale bramkarz Sportingu obronił strzał snajpera Chelsea i “The Blues” musieli się zadowolić rzutem rożnym.
W 21. minucie londyńczycy mieli kolejną znakomitą okazję. Andre Schurrle otrzymał kapitalne, precyzyjne podanie od Edena Hazarda, ale w dogodnej sytuacji spudłował.
Wreszcie w 33. minucie goście dopięli swego. Dokładne dośrodkowanie Cesca Fabregasa wykorzystał Nemanja Matić, który strzałem głową przelobował wychodzącego z bramki Rui Patricio.
Po pierwszej połowie Sporting – Chelsea 0:1.

Po przerwie odważniej zaatakowali gospodarze. Szczególnie groźni byli Nani oraz Islam Slimani, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Chelsea z kolei groźnie kontratakowała. Po jednym z takich ataków wychodzący na czystą pozycję Diego Costa został sfaulowany przez Mauricio. Sędzia pokazał zawodnikowi Sportingu jednak tylko żółtą kartkę. Tak czy inaczej, Mauricio musiał opuścić boisko, gdyż faulując napastnika “The Blues”… nabawił się kontuzji.
Z czasem gra stawała się coraz ostrzejsza. Arbiter miał w drugiej połowie sporo pracy i nie zawahał się pokazać kilku żółtych kartek.
W końcówce spotkania Chelsea mogła podwyższyć wynik, ale w dogodnej sytuacji Mohammed Salah przegrał pojedynek z dobrze spisującym się dzisiaj w bramce gospodarzy Rui Patricio.
Wynik utrzymał się do końca meczu. Chelsea wywozi z Lizbony 3 punkty.

Sporting Lizbona – Chelsea FC 0:1 (0:1)
Gol 0:1 – 33′ – Nemanja Matić