W meczu ostatniej kolejki grupy G Ligi Mistrzów NK Maribor uległ u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1. Tym samym podopieczni Roberto Di Matteo awansowali do 1/8 finału rozgrywek, natomiast Słoweńcy kończą swoją tegoroczną europejską przygodę. Spotkanie prowadził polski arbiter Szymon Marciniak.

Schalke od początku meczu było stroną przeważającą, ale Słoweńcy nie mieli zamiaru się poddawać. Gospodarze byli co prawda już bez szans na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale wciąż walczyli o trzecie miejsce w grupie premiowane grą w Lidze Europy. Mimo kilku okazji z obu stron, do przerwy bramki nie padły.

Po przerwie coraz większą przewagę osiągali goście. Wreszcie, w 62. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Maxa Meyera wprowadzonego do gry ledwie kilka minut wcześniej.
Jak się okazało, był to jedyny gol tego meczu. Mimo ambitnych prób, piłkarze Mariboru nie byli w stanie chociażby doprowadzić do wyrównania. W drugim meczu tej grupy Chelsea pokonała pewnie Sporting Lizbona 3:1, co oznacza, że z drugiego miejsca do 1/8 finału Champions League awansowało Schalke, natomiast portugalski zespół będzie musiał wiosną zadowolić się występami w Lidze Europy.

NK Maribor – Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)
Gol 0:1 – 62′ – Max Meyer