LM: Özil katem Ludogorca. Arsenal gromi na The Emirates

arsenal-mania.com

Arsenal Londyn gromi Ludogorec Razgard 6:0! Bohaterem spotkania na The Emirates został Mesut Özil, który zdobył trzy bramki, dokładając do tego asystę.

Pierwsza połowa stała, co nikogo nie dziwi wyraźnie pod znakiem dominacji Arsenalu. Mimo to zespół gości miał swoje okazje. Już od samego początku atakował bardzo wysoko i widać było, że lubią grać presinigiem. Gdy tylko mieli czas to sprawnie organizowali się  w obronie. Jednak gdy w grę wchodziły kontry to Arsenal zdobywał cenne centymetry. Już w ósmej minucie Arsenal wykreował sobie swoją pierwszą groźną okazje, gdzie po podaniu od Chamberlaina Wallcot znalazł się w polu karnym, jednak ten zamiast strzelać wolał podawać…piłka do siatki gości z Bułgarii się nie dostała. Długo na kolejną okazje gospodarze czekać nie musieli. Ataki kanonierów przypominały rozłupywanie szczelnie zamkniętej skorupy, dlatego tak często decydowali się na nieszablonowe zagrania (Razgrad bronił się niemal całą drużyną). Pierwszą bramkę zespół Arsena Wengara zdobył po dobrym podaniu w stronę Alexisa Sancheza, który przed sobą miał tylko obrońcę i bramkarza.  Chilijska gwiazda Arsenalu zdecydowała się na lekki balans ciałem, a następnie skierowanie piłki lekkim połlobem z 20 metra. Przez kolejne dwadzieścia minut Ludogrec pokusił się nawet o dwa groźne strzały na bramkę Arsenalu, jednak w niej Ospina bez problemu oddalił zagrożenie. Jeszcze przed zejściem do szatni piękną bramkę z dalekiej odległości strzelił Theo Wallcot, a Arsenal schodził na przerwę z dwu bramkową zaliczką.

Drug połowa stała się pokazem kompletnej dominacji Arsenalu i fantastycznych kontrataków. Bramkę na 3:0 już w 48 minucie zdobył Oxlade-Chamberlain, a potem było już tylko lepiej (dla Arsenalu). Pomysłowe zagranie, jak to Cazorli dane dla Ozila w 56 poskutkowało już czwartą bramką dla Arsenalu. Dobrą zmianę dał Perez, który co prawda bramki żadnej nie strzelił, jednak dwukrotnie znajdował w dobrej sytuacji swojego kolegę z drużyny – Ozila, który to zamieniał jego podania na bramki. Znajdował go w bardzo trudnych sytuacjach, a Niemiec pokazał że strzały słabszą nogą i z woleja nie są mu straszne!To był bezapelacyjnie wieczór Ozila, trzy bramki i asysta sprawiają że Niemiec zapamięta ten mecz na długo. Arsenal gromi rywala 6:0, a cieszyć może przede wszystkim styl i forma zmienników.

Żółte kartki:

Skład Gospodarzy : 14.Ospina, 24.Bellerin, 6.Koscielny, 20.Mustafi, 3.Gibbs, 34.Coquelin, 19.Cazorla(57 35.Elneny),  14.Wallcot(62 9.Perez), 11.Özil, 15.Oxlade-Chamberlin, 7.Sanchez(`73 17.Iwobi)

Skład Gości: 21.Stojanow, 5.Palomino, 6.Natanael, 12.Abel, 18.Dyakov, 22.Cafu, 25.Minev, 27.Moti, 84.Marcelinho, 88.Wanderson(`79 92.Lukoki), 93.Misidjan(`69 28.Keseru)

Sędzia Główny : Artur Diaz