LM: Obrońcy tytułu nokautują Basel!

Zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów – Real Madryt świetnie rozpoczął nowe rozrywki od znokautowania szwajcarskiego FC Basel. “Królewscy” pokonali rywali aż 5:1, a decydująca okazała się pierwsza połowa.

Strzelaninę na Santiago Bernabeu rozpoczął Marek Suchy, który przypadkowo przeciął dośrodkowanie Jamesa Rodrigueza i skierował piłkę do własnej siatki w czternastej minucie. Kwadrans później było już 2:0. Wynik podwyższył Gareth Bale, który sprytnie oszukał bramkarza rywali, przerzucając nad nim piłkę i pakując do pustej siatki. Dosłownie chwilę później Walijczyk popisał się świetnym podaniem do Cristiano Ronaldo, który nie miał problemu z pokonaniem Vaclika. Jednak to nie był koniec tej kanonady w pierwszej połowie. Portugalczyk próbował pokonać ponownie bramkarza w 36′ minucie, a jego strzał dobił James Rodriguez. Na przerwę Real schodził prowadząc 4:0 i już było pewne, że trzy punkty zostaną na Santiago Bernabeu. Jeszcze przed przerwą bramkę dla gości strzelił Gonzalez, co okazało się później honorowym trafieniem. Wynik na 5:1 w drugiej połowie ustalił Karim Benzema, który pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem pod poprzeczkę.