LM: Monaco jedną nogą w ćwierćfinale!

Arsenal dość niespodziewanie został ograny 1:3 na własnym stadionie przez Monaco w pierwszym meczu 1/8 Ligi Mistrzów.

Po pierwszych minutach niewiele zapowiadało to, że mecz nabierze takiego scenariusza. Męczarnie Kanonierów rozpoczęły się w 38′ minucie gdy to Geoffrey Kondogbia zdecydował się na strzał z dystansu, a rykoszet zmylił Davida Ospinę i w ten sposób otworzono wynik. Do przerwy Francuzi prowadzili, a po przerwie zadali jeszcze jeden cios. Po szybkiej kontrze Dimitar Berbatov przypomniał sobie stare, dobre czasy gry grał w Premier League i bez większych problemów pokonał bramkarza rywali. Arsenal przybity nie miał pomysłu na pokonanie Danijela Subasicia, a Giroud, Welbeck, czy Sanchez marnowali świetne okazje. Zmieniło się to w doliczonym czasie. Alex Oxlade-Chamberlain wszedł nieco ponad dwadzieścia minut wcześniej i po małym zamieszaniu dopadł piłkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Gdy wydawało się, że to będzie gol, który nieco poprawi sytuację Arsenalu przed meczem rewanżowym wtedy na rajd zdecydował Carrasco i pokonał Ospinę strzałem w długi róg!

Rewanż odbędzie się 17 marca na stadionie Monaco.

Arsenal – AS Monaco 1:3 (0:1)