W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów FC Basel pokonał na własnym stadionie Ludogorets Razgrad 4:0. Mistrzowie Szwajcarii przesunęli się na 2. miejsce w tabeli.

Gospodarze od początku meczu byli stroną przeważającą. Dość długo nie udawało im się jednak przebić przez szczelną obronę mistrzów Bułgarii. W końcu dopięli swego w 34. minucie. Wtedy to po podaniu Fabiana Freia wynik otworzył 17-letni zaledwie Breel Embolo.
Piłkarze z Bazylei jeszcze przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Derlis Gonzalez. Drugą asystą w meczu popisał się Frei.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i Szwajcarzy dokładali kolejne gole. W 59. minucie na 3:0 podwyższył Shkelzen Gashi, a pięć minut później czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Marek Suchy. Basel pewnie pokonał Ludogorets 4:0.

FC Basel – Ludogorets Razgrad 4:0 (2:0)
Gol 1:0 – 34′ – Breel Embolo
Gol 2:0 – 41′ – Derlis Gonzalez
Gol 3:0 – 59′ – Shkelzen Gashi
Gol 4:0 – 64′ – Marek Suchy