W meczu 5. kolejki grupy B Ligi Mistrzów Ludogorets Razgrad zremisował na własnym stadionie z Liverpoolem 2:2.

Mistrzowie Bułgarii fantastycznie zaczęli spotkanie. W 3. minucie fatalny błąd popełnił Simon Mignolet. Bramkarz Liverpoolu wypuścił przed siebie piłkę po strzale z dystansu, a Dani Abalo skierował ją do siatki.
Stracony gol podrażnił podopiecznych Brendana Rodgersa i na ich odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 8. minucie do wyrównania doprowadził Ricky Lambert.
Jeszcze w pierwszej połowie goście zadali kolejny cios. W 37. minucie po podaniu Raheema Sterlinga prowadzenie dał wicemistrzom Anglii Jordan Henderson.

Druga odsłona meczu przebiegała spokojnie. Ludogorets ambitnie dążył do wyrównania, ale piłkarze Liverpoolu kontrolowali sytuację na boisku.
Tak przynajmniej było do 88. minuty. Wtedy to, na listę strzelców wpisał się Georgi Terziev, doprowadzając do remisu.

Tym samym Ludogorets stracił szansę na awans do 1/8 finału, ale zachował nadzieję na zajęcie 3. miejsca w grupie i start na wiosnę w Lidze Europy. Kwestia awansu z drugiego miejsca pozostaje otwarta. Rozstrzygnie się ona w bezpośrednim starciu Liverpoolu z FC Basel w ostatniej kolejce.

Ludogorets Razgrad – Liverpool FC 2:2 (1:2)
Gol 1:0 – 3′ – Dani Abalo
Gol 1:1 – 8′ – Ricky Lambert
Gol 1:2 – 37′ – Jordan Henderson
Gol 2:2 – 88′ – Georgi Terziev

Sklad skład Składy:
Ludogorets: Stoyanov – Caicara, Moti, Terziev, Minev – Espinho (81′ Younes), Dyakov, Misidyan, Aleksandrov (72′ Wanderson), Marcelinho – Abalo (70′ Juninho Quixada).
Liverpool: Mignolet – Manquillo, Skrtel, K. Toure, Johnson – Lucas, Allen, Gerrard, Henderson, Sterling (82′ Moreno) – Lambert.