W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów Chelsea pokonała na Stamford Bridge słoweński NK Maribor 6:0. To najwyższe zwycięstwo londyńskiego klubu w historii jego występów w Champions League.

Worek z bramkami otworzył w 13. minucie spotkania Loic Remy. Chwilę później francuski napastnik musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął Didier Drogba i to właśnie on zdobył drugą bramkę. W 23. minucie po zagraniu ręką w polu karnym Mariboru arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił doświadczony napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Jeszcze przed przerwą “The Blues” dołożyli trzecie trafienie. W 31. minucie szybką kontrę podopiecznych Jose Mourinho wykończył John Terry.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. W 54. minucie Chelsea prowadziło już 4:0, po tym jak własnego bramkarza pokonał Mitja Viler.
W 63. minucie przed szansą zdobycia gola stanął Maribor. Ładną akcją popisał się Agim Ibraimi, który został sfaulowany w polu karnym przez Nemanję Maticia. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, ale trafił tylko w słupek.
To nie był jednak ostatni rzut karny tego wieczora. W 76. minucie po faulu na Branislavie Ivanoviciu sędzia po raz kolejny wskazał na jedenasty metr, a piątego gola dla Chelsea strzelił Eden Hazard.
Ten sam piłkarz ustalił wynik spotkania w samej końcówce meczu. Chelsea zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonała Maribor.

Chelsea FC – NK Maribor 6:0 (3:0)
Gol 1:0 – 13′ – Loic Remy
Gol 2:0 – 23′ – Didier Drogba (k.)
Gol 3:0 – 31′ – John Terry
Gol 4:0 – 54′ – Mitja Viler (sam.)
Gol 5:0 – 77′ – Eden Hazard (k.)
Gol 6:0 – 90′ – Eden Hazard