W meczu grupy F trzeciej kolejki Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Ajax Amsterdam 3:1. W barwach gości całą drugą połowę rozegrał Arkadiusz Milik.

Już w 7. minucie spotkania wynik, po podaniu Leo Messiego, otworzył Neymar. Na 2:0 podwyższył już sam Messi w 24. minucie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej odsłony meczu.

Niekorzystny rezultat zmusił szkoleniowca Ajaksu – Franka de Boera do działania. Na drugie 45 minut gry na boisko wybiegł Arkadiusz Milik, który zmienił Ricardo Kishnę. Polski napastnik nie odwrócił losów meczu. Miał jednak udział przy bramce kontaktowej dla mistrza Holandii, którą w 88. minucie zdobył Anwar El-Ghazi.
Ostatnie słowo należało jednak to gospodarzy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Sandro Ramirez. Barcelona – Ajax 3:1.

FC Barcelona – Ajax Amsterdam 3:1 (2:0)
Gol 1:0 – 7′ – Neymar
Gol 2:0 – 24′ – Leo Messi
Gol 2:1 – 88′ – Anwar El-Ghazi
Gol 3:1 – 90+3 – Sandro Ramirez