ŁKS lepszy od Polonii Warszawa

W meczu 31. kolejki III ligi, grupy łódzko-mazowieckiej ŁKS Łódź pokonał na własnym stadionie lidera – Polonię Warszawę 2-1.

Obie drużyny były świadome stawki, o którą walczyły. Polonia Warszawa zwycięstwem w Łodzi mogła przypieczętować awans do baraży. Trzy punkty dla ŁKS-u przedłużały nadzieje na walkę o zwycięstwo w lidze. ŁKS od początku przejął inicjatywę, lecz niewiele z tego wynikało. W 28. minucie pierwszą okazję na zdobycie gola mieli goście i od razu ją wykorzystali. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mariusza Marczaka i zamieszaniu w polu karnym, piłka zaskoczyła golkipera gospodarzy i wpadła do siatki. ŁKS rzucił się do odrabiania strat i już w 38. minucie Adam Patora doprowadził do wyrównania.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od przewagi łodzian i po składnej akcji w 61. minucie Patora ponownie wpakował piłkę do siatki. ŁKS do końca kontrolował przebieg spotkania a wynik nie uległ już zmianie. Polonia pozostaje liderem, lecz ma tylko punkt przewagi nad Sokołem Aleksandrów Łódzki. ŁKS awansował na piąte miejsce i ma 4 punkty straty do lidera.

ŁKS Łódź 2-1 Polonia Warszawa

38′, 61′ Adam Patora – 28′ Mariusz Marczak