Zapraszamy na relację LIVE ze starcia 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lech Poznań zmierzy się z Ruchem Chorzów. Poznaniacy obecnie plasują się na czwartej pozycji w tabeli ze stratą trzech punktów do podium. Piłkarze z Chorzowa zajmują przedostatnią lokatę i każdy punkt wywalczony w Poznaniu będzie dla nich niezwykle cenny.

21. kolejka T-Mobile Ekstraklasy: Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

Gole:

Gol 1:0 – 6′ Sadajew

Gol 2:0 – 34′ Hamalainen

Gol 2:1 – 78′ Starzyński(K)

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas – Trałka, Serafin(65′ Kadar) – Lovrencsics, Gol Hamalainen, Pawłowski(85′ Formella) – Gol Sadajew(70′ Kownacki)

Rezerwowi: Kotorowski – Kadar, Ubiparip, Ceesay, Kownacki, Formella, Djoum.

Ruch Chorzów: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Stawarczyk, Gigołajew(88′ Kwiatkowski) – Surma, Babiarz(76′ Visnakovs) – Kowalski(46. Oleksy), Gol Starzyński, Zieńczuk – zolta-kartka-yellow-card Kuświk

Rezerwowi: Skaba – Helik, Oleksy, Urbańczyk, Kwiatkowski, Efir, Visnakovs.

Po meczu: Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:1. Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Sławomir Rzeźnik.

Po meczu: Statystyki meczu w Poznaniu:

Po meczu: Lech ogrywa Ruch 2:1. Poznaniacy byli lepszym zespołem, choć goście w końcówce meczu postraszyli piłkarzy “Kolejorza”.

90+3′ : zolta-kartka-yellow-card Żółta kartka już po końcowym gwizdku dla Grzegorza Kuświka, który rzucił kilka słów w kierunku sędziego. Napastnika Chorzowian zabraknie w następnym meczu.

90+3′ : Leży na boisku Dawid Kownacki, którego mocno poturbował Rafał Grodzicki.

90′ : Arbiter dolicza 3. minuty.

90′ : Starzyński za mocno z rzutu rożnego. Co raz mniej czasu zostaje gościom na doprowadzenie do remisu.

88′ : zmiana-zawodnika Trzecia zmiana w zespole Ruchu. Mateusz Kwiatkowski za Gigołajewa.

85′ : zmiana-zawodnika Ostatnia zmiana przeprowadzona przez trenera Skorżę. Dariusz Formella za Szymona Pawłowskiego.

84′ : Co raz częściej gra toczy się pod polem karnym gospodarzy.

80′ : Była szansa dla “Kolejorza” ale Szymon Pawłowski stracił piłkę w polu karnym rywala.

78′ : Gol bramka GOOOOOOL! Już tylko 2:1. Z rzutu karnego pewnie trafia Filip Starzyński!

78′ : Rzut karny dla gości! Gigołajew trafiony nogą przez Lovrencicsa!

76′ : zmiana-zawodnika Na boisku melduje się Visnakovs, który zmienia Babiarza. Ruch ostatni kwadrans zagra dwójką napastników.

74′ : Słabo wykonany rzut wolny z boku boiska wykonywany przez Douglasa.

70′ : zmiana-zawodnika Opuszcza plac gry Zaur Sadajew. Znakomity występ okraszony golem napastnika z Czeczeni. W jego miejsce Dawid Kownacki.

68′ : Słaby strzał Gigołajewa. Nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki Maciej Gostomski.

65′ : zmiana-zawodnika Schodzi z boiska Jakub Serafin. Niezły debiut 18-latka w T-Mobile Ekstraklasie. W jego miejsce Węgier Tamas Kadar.

64′ : Przejął piłkę Sadajew, który oszukał Grodzickiego, podał do Pawłowskiego, ten do Lovrencsicsa, który uderza, ale piłkę blokuje Paweł Oleksy.

62′ : Próba strzałów Pawłowskiego i Hamalainena, ale obydwaj blokowani.

60′ : Lepiej w tej części gry spisują się goście, ale jest to wciąż za mało, aby w jakikolwiek sposób zagrozić gospodarzom.

55′ : Starcie Sadajewa z Babiarzem w polu karnym Chorzowian. Odgwizdany faul, pomocnika Ruchu.

50′ : Od początku drugiej połowy nieźle gra Ruch, ale pewnie w bramce Lechitów spisuje się Gostomski.

46′ : zmiana-zawodnika Nie wyszedł na boisko po przerwie Jakub Kowalski. Zmienił go Paweł Oleksy.

46′ : Rozpoczęła się druga połowa.

Przerwa: Statystyki po pierwszej części gry:

Przerwa : Bardzo słabo dziś wygląda na boisku Rafał Grodzicki. Obrońca “Niebieskich” zawinił przy straconych golach i faulował w akcji, po której podyktowany został rzut karny.

45+1′ : Nic szczególnego nie wydarzyło się już w końcówce pierwszej połowy i sędzia kończy grę. Lech Poznań prowadzi 2:0 z Ruchem Chorzów. Goście prezentują się dziś bardzo słabo, gospodarze natomiast nieźle spisują się w ataku oraz pewnie prezentują się w defensywie.

45′ : Minuta doliczona do pierwszej części gry.

43′ : Lovrencsics dośrodkowuje na głowę Sadajewa, ale jego strzał niecelny.

42′ : Strata Jakuba Kowalskiego, piłkę przejął Douglas, zagrał do Pawłowskiego, ale ten zgubił piłkę w dobrze zapowiadającym się kontrataku.

40′ : Ciężko gra się Chorzowianom. Lech pewnie w obronie i skutecznie w ataku.

35′ : Znakomite wejście ofensywne Kędziory, który dośrodkowuje idealnie na głowę Hamalainena, a ten spokojnie umieszcza piłkę w siatce!

34′ : Gol bramka GOOOOOOOL! 2:0 dla Lecha! Hamalainen!

33′ : Trałka do Hamalainena, ten wchodzi z piłką w pole karne zagrywa wzdłuż bramki, ale żaden z piłkarzy Lecha nie zdołał przeciąć jej lotu i strzelić gola.

30′ : Kilka niezłych minut w wykonaniu gości. Wywalczony rzut rożny.

25′ : Posiadanie piłki po 25. minutach gry: Lech 63%, Ruch 27%.

23′ : Marcin Kamiński znowu zawodzi w meczu z Ruchem:

19′ : Nie ma gola! Marcin Kamiński nie wykorzystał “jedenastki”! Jego strzał obronił Punocky.

19′ : Rzut karny dla Poznaniaków! Faulowany Sadajew przez Grodzickiego!

17′ : Hamalainen wjechał z piłką w pole karne, składał się do strzału, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokowany. Lekkie pretensje do Fina może mieć wychodzący na pozycję Sadajew.

15′ : Lech Poznań zdecydowanie lepszą drużyną po pierwszym kwadransie gry, ale… :

13′ : Próba ataku pozycyjnego w wykonaniu “Niebieskich”, ale Lech jak na razie bardzo dobrze ustawiony w obronie.

11′ : Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne gości, piłka wybita przez graczy z Chorzowa. Futbolówkę przejmuje Douglas, mocno uderza, ale bardzo niecelnie.

9′ : Podłączył się do akcji Tomasz Kędziora, próbował kolejnego zagrania w pole karne, ale tylko rzut rożny.

6′ : Świetna wrzutka Lovrencsicsa w pole karne, tam Sadajew przepchnął Grodzickiego i na wślizgu wpakował piłkę do siatki!

6′ : Gol bramka GOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Lecha Poznań! Strzelcem gola Zaur Sadajew!

5′ : Akcja prawą stroną Kowalskiego, ale znakomicie odebrał piłkę Łukasz Trałka.

3′ : Kiepskie rozegranie rzutu wolnego przez piłkarzy z Poznania. Douglas do spółki z Pawłowskim oddają piłkę rywalom.

1′ : Wystartowali! Od środka rozpoczęli grę gospodarze.

Przed meczem: Lech na niebiesko, Ruch na biało.

Przed meczem: Piłkarze już wychodzą na murawę.

Przed meczem:

Przed meczem: Na stadionie w Poznaniu trwa rozgrzewka obydwu drużyn.

Przed meczem: Statystyki przedmeczowe:

Przed meczem: W rundzie jesiennej w meczu rozgrywanym w Chorzowie, pomiędzy tymi zespołami padł bezbramkowy remis.

Przed meczem: Dziś w składzie Lecha Poznań debiutuje 18-letni Jakub Serafin.