Ligue 1: Skromna wygrana Monaco

AS Monaco pokonało u siebie Guingamp 1:0, w meczu 6. kolejki Ligue 1. Zwycięską bramkę dla drużyny Leonardo Jardima zdobył rezerwowy Nadil Dirar. Klub z księstwa zajmuje 14. miejsce, natomiast zespół gości spadł na przedostatnią pozycję w tabeli.

Gospodarzy w 21. minucie spotkało szczęście w nieszczęściu. Z boiska z powodu kontuzji zejść musiał Anthony Martial, a jego miejsce zajął Marokańczyk Nadil Dirar. To po jego strzale padły jedyny gol w niedzielnym spotkaniu na Stade Louis II. Bramka padła dość szczęśliwie. Moutinho trafił z rzutu wolnego w słupek, jeden z obrońców Guingamp nie umiejętnie wybił piłkę, a ta trafiła pod nogi Dirara, który pokonał Lössla. Do momentu bramki, to gości byli stroną przeważającą.

W drugiej połowie mało działo się na boisku. Walka trwała przede wszystkim w środku pola, a Monaco mając korzystny rezultat, nie kwapiło się specjalnie do szaleńczych ataków i spokojnie dowiozło swoją drugą wygraną w sezonie do końca.

Monaco 1:0 Guingamp
38′ Dirar (1:0)

Monaco: Subasić – Fabinho, Carvalho, Raggi, Kurzawa – Ferreira-Carrasco (84′ Ocampos), Moutinho, Toulalan, Silva – Martial (21′ Dirar), Berbatov (90+2′ Germain) T: Leonardo Jardim

Guingamp: Lössl – Marveaux (71′ Mandanne), Sorbon, Angoua, Baca – Beauvue (63′ Diallo), Mathis, Yatabare – Lemaître, Giresse (46′ Pied), Alioui T: Jocelym Gourvennec

Żółte kartki: 58′ Kurzawa, 76′ Moutinho, 86′ Toulalan – 36′ Angoua, 52′ Lemaître
Sędzia: Mikael Lesage