Liga Mistrzów: Świetny początek Bayernu! Lewandowski znów pokazał klasę

Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Bayern Monachium z przytupem przystąpił do nowej edycji Ligi Mistrzów. Klub z Bawarii, na własnym obiekcie, zrównał z ziemią FK Rostov (5:0). Starcie zostało rozegrane w ramach 1.kolejki gier w fazie grupowej.

Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami w pierwszym składzie gospodarzy rozpoczął polski napastnik, Robert Lewandowski. Oba kluby próbowały realizować założenia taktyczne nałożone przez swoich szkoleniowców. Bayern miał od początku szturmować bramkę gości, a ci z kolei mieli murować dostęp do niej. Taka sztuka udawała się do 27.minuty,kiedy to gola z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski. Jedenastka została sprokurowana przez jednego z defensora, który przesadził z siłą podczas krycia przy rzucie rożnym. Od tego momentu, inicjatywa rosyjskiego klubu spadła do niemal zera. W doliczonym czasie pierwszej odsłony kibice Bawarczyków doczekali się podwyższenia, a radość swoim fanatykom dał Thomas Muller, świetnie kończąc idealne dośrodkowanie od Alaby,

W drugiej połowie meczu, obraz gry w żaden sposób się nie zmienił. Szybko gola na 3:0 zdobył Kimmich, który zagraniem ze wślizgu z paru metrów, pokonał bramkarza FK Rostov. W 61.minucie, znów na listę strzelców wpisał się Kimmich. Skrzydłowy błysnął fenomenalnym wykończeniem po centrze ze stałego fragmentu gry. Pomocnik Bayernu ulokował piłkę tuż przy prawym słupku bramki. Tuż przed zakończeniem pojedynku, Bernat, ustalił wynik, genialnie finalizując akcję, którą sam zainicjował kilkadziesiąt metrów przed bramką rywala.

Bayern Monachium nie zawiódł swoich kibiców. Świetny debiut na ławce mistrza Niemiec w europejskich rozgrywkach zaliczył Carlo Ancelotti. Cieszyć powinien również kolejny gol „Lewego” w oficjalnym meczu.

Stadion: Allianz Arena

Skład gospodarzy: Neuer – Rafinha, Hummels (50′ Bernat), Martinez, Alaba – Thiago (71′ Sanches), Vidal, Muller, Costa (65′ Ribery), Kimmich – Lewandowski

Skład gości: Dzhanaev – Kalachev, Mevlja, Navas, Granat – Terentjev, Gatcan, Noboa, Erokhin, Poloz (46′ Doumbia) – Azmoun (64′ Prepelita)