W meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów było wiadomo kto zwycięży w starciu Bayern Monachium – Dynamo Zagrzeb. Bohaterem meczu był z pewnością Robert Lewandowski, autor hat-tricka, choć na brawa zasłużył też Thiago, autor dwóch asyst dziś.

Wszystko zaczął kapitalną indywidualną akcją Costa, który p owkręceniu obrony w murawę zdobył gola na 1:0 w 13.minucie. Osiem minut później pomylił się jeden z obrońców Dynama, za piłką popędził Thiago i podał na pustą bramkę Lewandowskiemu. Przy golu na 3:0 nie popisał się bramkarz. Gotze rozegrał dwójkową akcję, klepiąc z Costą, po czym uderzył na bramkę, a golkiper drużyny z Zagrzebia wypuścił  piłkę z “koszyczka”.  Później dwa razy trafiał Lewandowski, z czego druga bramka zasługuje na uwagę, gdyż odwrócony tyłem do bramki zdążył podjąć słuszną decyzję i delikatnie podciął piłkę, nim ta wpadła do siatki. Tym samym napastnik Bayernu został najlepszym polskim strzelcem w europejskich pucharach, wyprzedzając Włodzimierza Lubańskiego.

Bayern Monachium 5:0 (4:0) Dynamo Zagrzeb