Legia po 21 latach w Lidze Mistrzów!

Paweł Maul (Piłkarski Świat)

Mamy awans. W końcu zespół z Polski, po 20 latach jest w Lidze Mistrzów. Mecz rewanżowy pomiędzy Legią Warszawą a FC Dundalk zakończył się wynikiem 1:1, ale dzięki wygranej zespołu z Polski na wyjeździe 2:0, to właśnie klub stołecznej Legii uzyskał awans.

Jak przebiegało to spotkanie? Pierwsze 20 minut, układało się pod dyktando gości. Nie stwarzali jednak żadnej groźnej akcji do 19 minucie, gdzie w polu karnym znalazł się niepilnowany Robbie Benson, który z woleja huknął piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza – gol stadiony Świata. Sytuacja ta pobudziła gospodarzy, już 2 minuty później bardzo groźny strzał oddał Adam Hlousek, jednak goalkeaper gości koniuszkami palców zmienił tor lotu piłki, która ostatecznie nie trafiło w światło bramki. Do końca połowy Legia oddała kilka niegroźnych strzałów z dystansów, które obroniłby nawet średnio wyszkolony bramkarz juniorów.

Początek drugiej połowy to kontrola przebiegu gry przez zespół z Warszawy. Mogło być już 2:0 dla Dundalk, bowiem nożycami gola zdobyć próbował, strzelec bramki dla zespołu z Irlandii, Robbie Benson. Od 67 minuty Legia musiała radzić sobie w 10, ponieważ drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną otrzymał Adam Hlousek. Nie przełożyło się to jednak na obraz gry, Legia dalej popełniała błędy, ale zespół gości ewidentnie odstawał kondycyjnie, przez co nie stworzył sobie groźnej sytuacji w końcówce. W 92 minucie po dalekim wybiciu obrońcy graczy z Łazienkowskiej, piłkę dostał Michał Kucharczyk, który do pokonania miał do pokonania jednego obrońcę rywali oraz bramkarza. Akcję rozegrał koncertowo, piłkę umieścił w siatce i stało się jasne, że Legia Warszawa jest w Lidze Mistrzów.

Styl w jakim Legia rozegrała ten mecz, był najlżej mówiąc słaby. Zawodnicy z Warszawy są w fatalnej formie i muszą ją szybko odnaleźć, żeby nie stracić szansy zarówno na mistrzostwo Polski, jak i na uniknięcie blamażu w Lidze Mistrzów.

1 thought on “Legia po 21 latach w Lidze Mistrzów!