5. kolejka Ligi Europejskiej w grupie A wzbudziła niezwykłe widowisko. Swoje mecze wygrały zespoły Ajaxu i Fenerbahce i w ostatniej serii okaże się kto obok Molde awansuje do następnej fazy rozgrywek.

Na pierwszy ogień weźmy spotkanie Ajaxu, w barwach którego występuje na co dzień Arkadiusz Milik. Polak znalazł się w wyjściowym składzie na mecz z Celtikiem i nie zawiódł.

Spotkanie jednak lepiej zaczęli podopieczni Ronny’ego Deilli, bo już w czwartej minucie strzelili gola. “The Bhoys” na prowadzenie wyprowadził Callum McGregor, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Jaspera Cillessena.

Goście mimo szybko straconej bramki nie poddali się i po 22. minutach remisowali z Celtikiem. Autorem wyrównującej bramki został Arkadiusz Milik. Craig Gordon obronił strzał Victora Fishera, ale Duńczyk zdołał jeszcze odegrać piłkę do Polaka, który w ekwilibrystyczny sposób wpakował futbolówkę do siatki gospodarzy.

W drugiej połowie ekipa Franka de Boera zdołała przechylić szalę na swoją korzyść za sprawą Vaclava Cernego. W końcówce meczu Ajax wyprowadzał zabójczą kontrę, w której duży udział miał Milik. Polak zagrał do czeskiego napastnika, a ten pognał z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym pokonał bezradnego Gordona i zapewnił swojemu zespołowi bardzo ważne trzy punkty w starciu z Celtikiem.

Celtic Glasgow 1-2 Ajax Amsterdam, 26.11.2015 r., godz. 21:00, Celtic Park, Glasgow.

1:0, McGregor (4′)

1:1, Milik (22′)

1:2, Cerny (88′)

Kartki:

żółte: Allan – Tete

Celtic: Gordon – Lustig, Boyata, Simunović, Tierney (Izaguirre 78′) – Rogic (Mulgrew 66′), Forrest, Armstrong, McGregor, Mackay-Steven (Allan 72′) – Griffiths.

Ajax: Cillessen – Tete, van der Hoorn (Sanogo 80′), Riedewald, Dijks – Schøne (van de Beek 72′), Klaassen, Gudelj – Fisher (Cerny 69′), Milik, Younes.

W tym samym czasie swój mecz rozgrywało Molde z Fenerbahce. Norwegowie byli pewni awansu i mogło im zależeć tylko i wyłącznie na wywalczeniu 1. miejsca w grupie, ale po tym spotkaniu nie przybliżyli się do niego.

Pierwsza połowa była niezwykle emocjonująca, ponieważ obie ekipy raz po raz stwarzały sobie dogodne okazje do zdobycia bramki, ale zawsze brakowało szczęścia.

Druga połowa wreszcie przyniosła gole oczekiwane przez kibiców zgromadzonych tego wieczora na Aker Stadion w Molde.

W 68. minucie Potruk dośrodkował w pole karne a tam czyhał Fernandao, który głową skierował piłkę do siatki podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera.

Goście poszli za ciosem, bo w grę wchodził przepustka do następnej rundy rozgrywek i ich próby zostały nagrodzone drugą bramką. Na 7 minut przed końcem meczu Ozan Tufan wpakował futbolówkę do bramki Molde i zapewnił swojej drużynie ważne trzy punkty, mogące dać upragniony awans ekipie z Turcji. Gospodarze kończyli ten mecz w “10”, gdyż czerwony kartonik obejrzał Rindarøy w doliczonym czasie gry.

Molde FK 0-2 Fenerbahce Stambuł, 26.11.2015 r., godz. 21:00, Aker Stadion, Molde.

0:1, Fernandao (68′)

0:2, Ozan Tufan (83′)

Kartki:

żółte: Forren, Gulbrandsen, Singh, Hussain – Kaldirim, Kjaer, Alves, Kadlec, Nani.

Molde: Horvath – Linnes, Toivio, Forren, Rindarøy (cz.k. 90+1) – Singh, D. Hestad (E. Hestad 76′), Hussain – Svendsen (Gabrielsen 86′), Gulbrandsen (Kmara 46′), Elyounoussi.

Fenerbahce: Fabiano – Gonul, Alves, Kjaer, Kaldirim (Kadlec 74′) -Souza, Tufan, Diego – Nani (Sen 82′), Fernandao (van Persie 86′), Potuk.

W grupie A nadal prowadzi Molde z 10. punktami na koncie, drugą pozycje zajmuje Fenerbahce z dorobkiem 8 “oczek” zaś Ajax znajduje się na 3. pozycji ze stratą dwóch punktów do Turków i dopiero w ostatniej kolejce okaże się która drużyna z pary Fenerbahce-Ajax wywalczy awans do następnej rundy rozgrywek.