UEFA.com

Sevilla wygrała w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy z Shakhtarem Donieck 3:1. Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie w barwach hiszpańskiego zespołu i przy drugiej bramce dla swojego zespołu zanotował asystę.

Sevilla bardzo szybko objęła prowadzenie po bramce Kevina Gameiro, tuż przed przerwą wyrównał jednak Eduardo. Druga połowa należała do gospodarzy, najpierw na prowadzenie Hiszpanów wyprowadził ponownie Gameiro po podaniu od Grzegorza Krychowiaka. Kilkanaście minut później wynik na 3:1 dla Sevilli ustalił Mariano.

W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Tym samym Sevilla zagra w wielkim finale Ligi Europy 18. maja w Bazylei.

FC Sevilla – Shakhtar Donieck 3:1 (1:1)
1:0 – Gameiro 9′
1:1 – Eduardo 44′
2:1 – Gameiro 47′
3:1 – Mariano 59′