Liga Europy

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W rozegranych dziś meczach grupy C Ligi Europy FSV Mainz zremisował z Anderlechtem Bruksela 1:1, a Saint-Etienne pokonało Gabalę 1:0. W barwach Anderlechtu 75 minut rozegrał Łukasz Teodorczyk, który strzelił jedynego gola dla belgijskiego zespołu.

FSV Mainz i Anderlecht Bruksela przed dzisiejszą kolejką miały na koncie po cztery punkty i stawką ich bezpośredniego starcia była pozycja lidera w grupie.
Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 9. minucie sędzia pokazał na jedenasty metr po tym, jak Olivier Deschacht sfaulował Pablo De Blasisa. Rzut karny na bramkę zamienił Yunus Malli.
Odpowiedź Anderlechtu mogła być natychmiastowa. Kilka minut później oko w oko z Jonasem Loesslem stanął Sofiane Hanni, ale golkiper Mainz obronił jego strzał, a dobitka Nicolae Stanciu była niecelna. W 22. minucie natomiast szansę na podwyższenie prowadzenia mieli gospodarze. Piłka po uderzeniu Karima Onisiwo trafiła jednak w słupek. Więcej dogodnych sytuacji w pierwszej połowie już nie było i jednobramkowe prowadzenie niemieckiego zespołu utrzymało się do przerwy.

W drugiej odsłonie wciąż stroną przeważającą byli gospodarze, ale pomimo kilku prób, nie udało im się podwyższyć prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 65. minucie. Po zagraniu Hanniego na listę strzelców wpisał się strzałem głową Łukasz Teodorczyk. Dla Polaka było to drugie trafienie w tegorocznej edycji Ligi Europy. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie tego wieczoru na Opel Arenie. Mainz zremisował z Anderlechtem 1:1.

FSV Mainz – Anderlecht Bruksela 1:1 (1:0)
1:0 – 10′ – Yunus Malli (k.)
1:1 – 65′ – Łukasz Teodorczyk

Żółte kartki:
Bell, Brosinski (Mainz) – Hanni, Nuytinck, Deschacht, Capel (Anderlecht)

Mainz: Loessl – Donati, Bungert, Bell, Bussmann – Gbamin, Serdar (59′, Brosinski), Malli – De Blasis (76′, Samperio), Cordoba, Onisiwo (80′, Oztunali).
Anderlecht: Roef – Deschacht, Mboji, Nuytinck – Dendoncker, Tielemans, Sowah Adjei (82′, Bruno), Acheampong – Stanciu (60′, Capel), Hanni, Teodorczyk (76′, Badji).

W drugim dzisiejszym meczu tej grupy AS Saint-Etienne pokonało azerską Gabalę FK 1:0 po samobójczym trafieniu Ricardinho w 71. minucie.

AS Saint-Etienne – Gabala FK 1:0 (0:0)
1:0 – 71′ – Ricardinho (sam.)

Theophile-Catherine, M’Bengue (Saint-Etienne) – Vernydub (Gabala)

Saint-Etienne: Moulin – Theophile-Catherine, Perrin, M’Bengue, Pogba – Selnaes, Veretout, Saivet (90′, Pajot), Monnet-Paquet – Tannane (62′, Berić), Roux.
Gabala: Bezotosny – Mirzabekov, Vernydub, Stanković, Abbasov – Ricardinho, Ozobić, Weeks Lewis, Mammadov (80′, Eyyubov), Zenjov (80′, Franjić) – Gurbanov.