La Liga: Hokejowy wynik w Madrycie, Sevilla wygrała z Malagą

Marca.com

W meczach ostatniej kolejki Primera Division Real Madryt rozbił Getafe 7:3, a Sevilla pokonała na wyjeździe Malagę 3:2. Królewscy zakończyli ligowe zmagania na drugim miejscu, natomiast Sevilla uplasowała się na piątej pozycji.

Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu zobaczyli w sobotni wieczór aż 10 bramek. Strzelanie zaczął w 13. minucie Cristiano Ronaldo, który wykorzystał dośrodkowanie Marcelo. Pomiędzy 23 a 26. minutą na prowadzenie niespodziewanie wyszli piłkarze Getafe. Najpierw piłkę do siatki skierował Escudero a następnie Castro.

Zawodnicy Realu szybko odpowiedzieli i ponownie objęli prowadzenie. W ciągu dwóch minut Cristiano Ronaldo strzelił dwa gole i skompletował na swoim koncie hattricka. W 32. minucie wykorzystał rzut wolny, a chwilę potem precyzyjnie wykonał strzał z jedenastu metrów.

Pierwsza połowa zakończyła się jednak remisem po golu Mehdiego Lacena z 43. minuty.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko zawodnicy Królewskich. W 47. minucie trafił Javier Hernandez, a w 51. minucie z rzutu wolnego celnie przymierzył James. Kolejne minuty to ataki Realu i bramka Jese z 71. minuty oraz zamykający mecz gol zdobyty przez Marcelo w 90. minucie.

Warto dodać, że w 58. minucie na boisku pojawił się Martin Ödegaard. Norweg zaliczył więc oficjalny debiut w madryckiej drużynie.

7:3 Marcelo 90’

Real Madryt:Casillas – Arbeloa  (Carvajal 46′), Pepe, (Varane 40′), Nacho, Marcelo – Kroos, Illarramendi, James – Jese, Javier Hernandez, Ronaldo (Odegaard 58′)

Getafe: Codina – Vigaray, Delgado, Naldo, Escudero – Lacen, Juan Rodriguez (Alex Felip 72′), Pedro Leon (Ivi Lopez 84′), Sarabia, Hinestroza – Diego Castro (Baba Diawara 79′)

Żółte kartki: Jese (Real) oraz Vigaray, Naldo (Getafe)

W innym sobotnim meczu Sevilla pokonała Malagę. Przez 58 minut na boisku przebywał Grzegorz Krychowiak, który zapisał się w protokole meczowym poprzez żółtą kartkę.

Przez pierwsze 45 minut obydwie drużyny nie zdołały zdobyć gola. Sytuację Malagi skomplikowała czerwona kartka dla Weligtona z 26. minuty meczu. Jedną z lepszych okazji na bramkę zmarnował Iborra, kiedy jego strzał zablokowali obrońcy gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wiele więcej działo się w drugiej połowie meczu. W 52. minucie gola dla gości zdobył Jose Antonio Reyes. Trzy minuty później prowadzenie podwyższył Ever Banega.  Gospodarzy dobił w 62. minucie Aleix Vidal.

Pomimo tego graczom Malagi udało się zdobyć dwie bramki. Dokonał tego Javi Guerra najpierw w 67, a potem w 92. minucie meczu.

Sevilla ukończyła sezon na piątym miejscu a Malaga uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Malaga – Sevilla 2:3 (0:0)

0:1 Jose Antonio Reyes 52’
0:2 Banega 55’