Krychowiak wciąż bez zwycięstwa w barwach PSG. Remis na Parc des Princes

W meczu 1.kolejki Ligi Mistrzów zmierzyły się dwa zespoły z grupy A – Paris Saint-Germain oraz Arsenal Londyn. W pierwszej jedenastce gospodarzy zobaczyliśmy Grzegorza Krychowiaka.

Spotkanie rozgrywane na Parc des Princes znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy którzy już po minucie prowadzili 1:0 po golu Edinsona Cavaniego. Po szybkiej akcji Aurier dośrodkował z prawego skrzydła do niekrytego Urugwajczyka, a ten głową skierował piłkę do siatki.

Kilka minut później znów zapachniało golem dla PSG. Angel di Maria efektownie podał w pole karne do Rabiota, ale strzał tego drugiego z ostrego kąta w ostatniej chwili zablokował Laurent Koscielny.

Zatrważająco wyglądał ofensywny dorobek Arsenalu. Goście po godzinie gry nie oddali jeszcze celnego strzału. Gospodarze nie forsowali tempa, z drugiej strony zaskakująco łatwo rozbijają wszelkie akcje Arsenalu.

Dwie wyśmienite okazje na przestrzeni minuty zmarnowali piłkarze PSG. Najpierw Aurier w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Ospiną a chwilę później bramkarz Arsenalu obronił strzał z bliska Cavaniego i po 70 minutach rywalizacji wciąż gospodarze prowadzili 1:0.

77 minuta rywalizacji przyniosła nam gola wyrównującego w tym spotkaniu. Alphonse Areola odbił piłkę przed siebie po potężnym strzale Iwobiego, do piłki doszedł Alexis Sanchez który z 14 metrów umieścił piłkę w siatce.

Spotkanie mimo iż zbliżało się do końca nabrało rumieńców. Najpierw Cavani przegrał pojedynek sam na sam z Ospiną a po chwili po drugiej stronie boiska jego vis a vis obronił płaskie uderzenie Iwobiego.

Zagotowało się pod koniec spotkania w obu zespołach. W 93 minucie za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wylecieli Oliver Giroud oraz Marco Verratti którzy wdali się między sobą w przepychankę.

Spotkanie na Parc des Princes zakończyło się wynikiem 1:1. Cieszy występ w pierwszej jedenastce Grzegorza Krychowiaka który na boisku przebywał do 79 minuty.