Królewski powrót Czechów! Holandia pokonana w kontrowersyjnych okolicznościach

W meczach siódmej kolejki eliminacji do Euro 2016 nie obyło się bez niespodzianek w grupie A. Kazachstan prowadził w Pradze z Czechami, aż do 74. minuty. Bohaterem naszych południowych sąsiadów został strzelec obu goli Milan Skoda.

Czesi mieli przed tą kolejką walczyć o prowadzenie w grupie. Fani Czech mogli być więc naprawdę zaskoczeni tym, co zobaczyli. Czesi bowiem nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Stasa Pokatilova i dopiero wprowadzony po przerwie, będący w wyśmienitej formie lider klasyfikacji strzelców ligi czeskiej Milan Skoda posłał piłkę do siatki rywala kolejno w 74. i 86. minucie. Tym samym doprowadził najpierw do wyrównania (w 21.minucie gola zdobył Jurij Logwinenko), a potem do zwycięstwa, gdyż Kazachowie nie potrafili odpowiedzieć na drugiego gola kraju z Europy Środkowej.

W drugim meczu tej grupy Holandia podejmowała Islandię. “Oranje” pałali rządzą rewanżu za październikową porażkę w Rejkjaviku (2:0). jednak nie potrafili skonstruować składnej akcji. Oddając Cezarowi co cesarskie należy zauważyć, że Holendrzy potrafili wyprowadzić piłkę pod pole karne rywali, lecz tam zaczynały się schody, gdyż Islandczycy grali nadzwyczaj dobrze w obronie.  W kontrowersyjnych okolicznościach arbiter podyktował rzut karny dla Islandii po interwencji van der Wiela. Karnego na bramkę zamienił Sighorthsson. Warto równiez nadmienić, że Holandia od 33. minuty grała w “10”.

W ostatnim spotkaniu Turcja podejmowała Łotwę. Sensacyjnie Turkowie zaledwie zremisowali z państwem znad Bałtyku. Na 1:0 strzelił Selcuk Inan w 77.minucie, zaś wyrównał napastnik Miedzi Legnica – Valerijs Sabala. Warto wspomniec, że w meczu tym zagrali znani z polskiej ligi Vladislavs Gabovs, Denis Rakels, bracia Visnakovs, Igors Tarasovs, czy właśnie Valerijs Sabala. Na ławce znaleźli się także Aleksandrs Fertovs i Pavels Steinbors.